Bitmiş Hobby CNC Projeleri

turgut94

Üye
Uzun zanmandır bu forumdayım.Çok güzel paylaşımlar oluyor, fakat hiç bitmiş veya yapılmakta olan cnc projelerini göremiyoruz.Herkez yaptığı modelleri yayınlasa bu yapılan modellerden de esinleniriz.Ben ilk adımı atayım dedim.Bitirdiğim modeli yayınlıyorum.55 x 45 x 10 cm alt tablası olan 3mm kalınlığında tamamı metalden oluşan ve 3 eksen bi polar motorla yapıldı.16mm linear rulman ve 16 mm x 5mm hatvesi olan vidalı mil kullanıldı. Model şu anda test aşamasında

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Bu cnc makinaya 600 ün üzerinde masraf yaptım. Yanlış yapıp tekrar yaptığım malzemeler hariç.Elektronik kısmını kendim yaptığım için maliyet biraz daha düştü.Yakın zamanda videosunu da koyacağım.

hocam bunun için gerekli malzemeleri nasıl yapıldığını nerelerden neler temin ettiğini söyleme imkanın varmı bende böyle bir cihaz yapmak istiyorum yardımın olursa çok memnun olurum

herkesin emeğine sağlık arkadaşlar paylaşımlar çok güzel

Kolay gelsin. Videoyu merakla bekliyorum.

elinize sağlık şık olmuş iş motorunu step motordan yapıp kartla kontrol etmek mümkünmü yanıtlarsanız sevinirim

Bu projeyi bitirdim videosunu çekemeden bir arkadaş tarafından satın alındı.

Bu konuyu bilmeyen biri olarak aklıma takılan bir soru var. Yapılan bu makinalarda milleirn uzunluğunundan kontrol kartının yada pc programının bir haberi oluyormu. Örnekle açıklamak gerekirse 80 cm uzunlukta mil kullandım bunu programa tanıtıyormuyum ? Yada bu iş nasıl oluyor? Bunun bir standardı varmı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri