Birisi akıl versin ne olur?

Arkadaşlar merhabalar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar, Arkadaşlar ben elektrik mühendisiyim ve şantiye şefi olarak çalışıyordum. (elektrik dağıtım sektörü) 1 ay önce artık baskı ve stresten bıktığım için kendime iş yeri açma kararı verdim. Serbest elektrik mühendisi olarak çalışmaya başladım. Elektrik mühendisi olarak yapmamı önerdiğiniz veya yapma dediğiniz ne varsa tavsiyelerinizi öğütlerinizi almaya hazırım. SMM belgesini aldım muhattap kaydımı oluşturdum. Sizce malzeme almalımıyım 1-2 dairelik işleri kabala alıp yaptırsam nasıl olur. Dağıtım sektöründe çalıştım ama ilçemizde öyle çok fazla 3. şahıs işi olmuyor maalesef.

Zor bir dönem maalesef.İşletme so-
rumluluğu ve kompanzasyon takip-
leri konusunu düşünmekte yarar ola-
bilir.Şimdilerde,en uygun düşünce,
Resmi / Özel bir işyerinde çalışmaktır.Allah,hepimizin yardım-
cısı olsun.Fırsattan istifade,mesle-
ğimizle ilgili Kanun / Yönetmelik /
EPDK kararları / Tedarikçi kuralları
ile ilgili dokümanları incelemekte
yarar var.Tesisat işleri,uygun bir dü-
şünce ! değil.Maddi gücünüz ve si-
nir sisteminiz uygun ! ise,OG / AG
malzeme satış organizasyonu ola-
bilir.

Son düzenleme:
Sami Bey'in görüşlerine katılıyorum. Acele etmeyin. Piyasaya İlk adımı atmışsıniz. Bulunduğunuz yerdeki talepler doğrultusunda zaman içinde şekillenmeler olacaktır. Malzeme satışı ise başlı başına yüksek sermaye gerektiren bir iştir. O nedenle tavsiye etmiyorum. Ama sürekli iştigal ettiğiniz veya talep gören bazı malzemelerin stoğunun olması normaldir. Sami Bey'in önerdiği işiniz ile ilgili yasa, yönetmelik ve bürokratik uygulamalara hakim olmanız çok önemlidir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri