Birden Fazla IR led Kullanmak

furkandr

Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir çalışmamda birden fazla ir led, fotodiyot çifti kullanmam gerek ancak daha önce hiç kullanmadım. kafamı kurcalayan şeyler var. benim istediğim şey 1. grup ile 2. grubun karışmaması. Mesela 1. ir ledin 2. fotodiyot ile karışmamasını nasıl sağlayabilirim? Yani 1. vericiden 1. alıcının 2. vericiden 2. alıcının çalışmasını nasıl sağlayabilirim?

Devre cihaz nedir? Böyle soruda siz ne cevap verirdiniz? Ketum davranmakla siz kaybedersiniz. Bilgi vermem derseniz o zaman birini kuzeye diğerini kıbleye baktırın ...

Devre cihaz nedir? Böyle soruda siz ne cevap verirdiniz? Ketum davranmakla siz kaybedersiniz. Bilgi vermem derseniz o zaman birini kuzeye diğerini kıbleye baktırın ...
kusura bakmayın öyle bir amacım yoktu. Anlatabildiğimi düşünüp yanılmışım. Amacım sırayla koyduğum alıcı vericilerin önünden kutu geçecek ve kutunun sensörün altından geçerken konumunu ve boyutunu bulmak amaçlamaktayım.

Arada 90 derece var doğru mu, bir yan yüzeyde diğeri üstte? Yandakine gerekmeyebilir yine de deneme sonucu etkileşim yaparsa, üsttekinin görüş açısıyla oynayın, olmadı siperlik niyetine bir malzeme takarsınız.

Arada 90 derece var doğru mu, bir yan yüzeyde diğeri üstte? Yandakine gerekmeyebilir yine de deneme sonucu etkileşim yaparsa, üsttekinin görüş açısıyla oynayın, olmadı siperlik niyetine bir malzeme takarsınız.
benim yapmak istediğim projede hepsi yanyana bantın üstünde olacak. yan taraflarda olmayacak hepsi üstten bakacak şekilde konumlandırılacak. ancak sıkıntım yanyana olduğu için birbirleri ile etkileşimini nasıl engelleyebilirim.
alıcı vericileri birbirleri ile eşleme şansım yok mu?

Polarize film / filtre alternatif.

Hem alıcı hem de verici, uygun şekilde boru
içerisne yerleştirilebilir.

Merhaba arkadaşlar. Bir çalışmamda birden fazla ir led, fotodiyot çifti kullanmam gerek ancak daha önce hiç kullanmadım. kafamı kurcalayan şeyler var. benim istediğim şey 1. grup ile 2. grubun karışmaması. Mesela 1. ir ledin 2. fotodiyot ile karışmamasını nasıl sağlayabilirim? Yani 1. vericiden 1. alıcının 2. vericiden 2. alıcının çalışmasını nasıl sağlayabilirim?
.. modülasyon yapacaksın.Her alıcı verici çiftinin frekansı ayrı olacak.Ya da laser kullan..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri