Bir PLC'ye iki tane aynı dokunmatik ekran bağlanabilir mi?

Adem baki

Üye
Arkadaşlar merhaba.Sizden bir konuda yardım almak istiyorum.Bir PLC'ye iki tane aynı dokunmatik ekran bağlanabilir mi? İkisinden de istendiği zaman müdahale edilebilir mi? .Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Çalışmalarınızda başarılar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Olur Tabi..
Ben S7 1200 PLC ile 3 adet Delta ekran kullandım..

Elimdeki ekranlar siemensin kurulu bi sistemmimiz mevcut haricen baska bi noktaya da paneli kurup ordan da müdahale etmek istiyorum nasıl bi yol izleye bilirim teşekkurler
1555616321068.jpeg

Ekranda istediğiniz sayfaları oluşturduktan sonra (Diğer ekranla aynı olacaksa aynı programı yükleyebilrisiniz).
Ekran haberleşme ayarlarını diğeri ile çakışmayacak şekilde (Ethernet ise Aynı gruba ait farklı IP vererek) yapmanız yeterli.
Eğer ekran programında arka plan makrolar veya cycle makrolar varsa ikinci ekranda bu makroları kullanmasanız iyi olur. Zira haberleşme hatalarına sebep olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri