Bir Motoru 1 Start Butonuna 2 Kez Basarak Çalıştırma

kardeş bunu plc ilede yapabilirsin ancak eğer makinanın yeri varsa röle ile de yapabilirsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hız bekçisi kullan ayarladığın süre içersinde istediğin kadar pals gelirse aktif olur atıyorum 60 sn 2 pals

5 ad role
1ad nc no ayrı siwiç
1ad zaman rolesi 1dk
bu malzemeler kullanılarak kumanda ile yapıla biliyor.,
sıemens logo ile :
ne azaman I1= SR ROLESİ SET ET ÇEKMEDE GECİKMELİ BİR ZAMAN ROLESİ ÇALIŞTIR ZAMAN DOLDUĞUNDA SR ROLESİNİ RESET ET.
NEZAMAN I1 YUKARI SAYICI TETİKLEME UCUNA BAĞLA 2 YE SET ET ÇIKIŞINA Q1 BAĞLA .YUKARI SAYICININ RESET UCU İLE;
SR ROLESİNİN RESET UCUNU BİRLEŞTİR .

Arkadaşlar kusura bakmayın çizim ekleyemiyorum...

Son düzenleme:
tşk ederiz

Kusura Bakmayın Unutun gitsin demek istiyorum.Neden demek istedigimi kafanızda canlandırıcaksınız benım düşünceme göre sadece ortada kararlaştırılmamış bir sistem var ve bu sistem için düşünülmesi gereken bir sonuc var her kafadan bir ses sonuca ulaşmayı zorlaştırır...Gerek abilerim gerek ustalarım gerekse kardeşlerim,"Öğren-Öğret-Geliştir"Bu benım prensibim bir konu hakkında yazıyorsanız yazdıgınızın arkasında durmanız gerekır projeyi kafanızda tasarlamanız gerekır,Tabi Herkesin düşünceleri farklıdır Saygım sonsuz derecede fazla,Saygı görmek istiyorsanız saygı göstermenız gerekır kaç haftadan beri bu konu forumda ve dikkatımı oldukca çekiyor ve sonuc nedir? daha haftalarca sürecek bir yapılması güç olıcak olan bir sistem..

Evet farkındayım Sacmaladım Kusura Bakmayın..

Daha cok uzun bir yazı dilegiyle Kolay gelsin...

iyi de bu devrenin çalışma süresi 15 sn ve bu süre ilk start a basıldığı anda başlıyor ve 2. start a diyelim ilk starttan 14 sn sonra bastın valf kontaktörü sadece 1 sn çalışacak istediğin devre bu değildi sanırım

ben projeyi çizdim ama buraya resmi nasıl ekleyeceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri