3 adet 3 fazlı asenkron motor iki start bir stop butonuyla çalıştırma devre çizim

Merhabalar,

1-Birinci start butonuna basılınca birinci motor çalışacak
2-İkinci start butonuna basılınca ikinci motor çalışacak
3-Üçüncü motor birinci motordan 5sn sonra ve ikinci motordan 10 sn sonra çalışacaktır.
4-Stop butonuna basılınca tüm motorlar duracaktır.
5-Devrede aşırı akım rölesi ve sigortalar kullanılacaktır.

Yukardaki maddelere uyum sağlayarak devreyi çizebilir misiniz? Aciliyetim vardır sizden ricam çizerseniz gerek kağıda gerek programda hiç farketmez.

Bulamadım o yüzden konu açtım. Link atar mısınız çünkü bu maddelere uygun 2 start butonlu ve 1 stop butonlu göremedim.

Yardım edecek var mı?

Yardım edecek var mı?
Sıfırdan çizin verin olmaz. Devreyi oluşturun, ilerleyin. Çözemediğiniz noktada yardım edilir.
Ayrıca soruda muğlak noktalar var. 1. Motor çalışırken 2. Motor çalışabilecek mi? Ya da tam tersi. Çalışabilecek ise 3. Motor hangi gecikme zamanına göre çalışmalı?

1. motor çalıştırılınca 5 saniye sonra 2. motor çalıştırınca 10 saniye sonra 3. motor çalışması gerekmektedir.

1. motor çalıştırılınca 5 saniye sonra 2. motor çalıştırınca 10 saniye sonra 3. motor çalışması gerekmektedir.
Yani 1. Motor çalışırsa 2. Motor çalışmayacak mi? Senaryoyu buna göre kur ve başla. Kaldığın yerde elindeki şemayı yayınlayarak destek işte.

Kendim uğraşarak çizdim gerek kalmamıştır.
Çok teşekkür ederim herkese :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri