Bir Motoru 1 Start Butonuna 2 Kez Basarak Çalıştırma

winturk

Üye
Arkadaşlar öncelikle sitenizde yeniyim ve 2. msj mın bir istek konusu olması adına özür dilerim anlayışınıza sıgınarak şu kuman da devresini istiyorum

ben 2 tl ile çalışan bir sistem yapmaya calışıyorum

Şimdi kullandıgım sitem 1 tl yi atıp svicin tetiklemesi ile kumanda devresinin calışması ve belli bir süre sonun da durması

sizden istedigim 1 tl yi attıp kumanda sistemi calışmıcak 2. 1 tl yi attıgım da sistem calışacak ve şöyle bişi daha var ilk 1 tl den sonra belli bir zaman belirlemem gerekiyor örnegin 1 dk dan sonra 2 1 tl yi atsam bile devre calışmayacak yani 1 dk içinde sivice 2 kere tetikleme yapılması gerk umarım anlata bilmişimdir şimdiden tşkler..!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sorunun cevabını hangi programla yollayayım ?ekts mi istersin yoksa plc falan mı?

uğur ustanın vermiş olduğu şema bence çok uzun ve çok masraflı bu iş 2 adet siviç, iki adet röle, bir adet te zaman rölesi ile biebilecek kadar basit

ugur ustaya tşkler ama daha basit ve daha az devre elemanı ile yapmak mümkün müdür..!

bana kumanda devresi lazım ona bakıp uygulamayı yapıcam ona göre bir çizim olursa sevinirim

ugur ustaya tekrar tşkler emegin için sagolasın..

uğur ustanın vermiş olduğu şema bence çok uzun ve çok masraflı bu iş 2 adet siviç, iki adet röle, bir adet te zaman rölesi ile biebilecek kadar basit

bu saydıgın malzemelerle nasıl olucak kardesım sende bır devre paylas bızde ınceleyelım akıl akıldan ustundur

iddaa ettiğiniz devreyi yaparak eklerseniz herkes öğrenir:confused:

evet bencede bu devre bu is icin fazla ve para kaybi daha basite indirgenebilir.
Tabi onemli olan konrolor olarak ne secilecegi

ne kullanacağını öğrensek birde. plc-kumanda ?
ustam ben kumanda sisteminde kullanacagım yardımları için herkeze tşkler..!

ustalar ben bu sistemi kurdum daha fazla sadeleştirme yapabilirmiyiz ..!

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri