Bir Motora invertörle minumun kaç hz Verilebilir?

Motorun düşük devirde soğutma ihtiyacı doğabilir. Ancak motorun mekanik yükü çok fazla değilse soğutulmadan da çalışabilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
motor etiketinde yazan frekans ile inverter çıkışından elde edilen frekans ifadeleri aynı şeyi yansıtmayabilir.

mümkün olduğunca düşük devir motor kullanmak bence mantıklı. böylelikle frekansı çok düşürmene gerek kalmaz. normalde sürücülerde ayarlı minimum frekans 5hz. fakat 1hz ile bile çalıştırıp durumu inceleyebilirsin.

motor mantıken inverter ile istenilen düşük frekansta çalışabilir fakat handikapları vardır,rotor yeterli moment temin edemiyeceği için kayma yapar ,hiç kalkınmayabilir ,aşırı ısınabilir kısa devreye gideceği için inverterde sorun açabilir ve daha pahallı kontrol elemanları gerekir encoder geri beslemeli vektör kontrol ben olsam bu şekilde inveter kullanırdım sorun ihtimali daha düşük olurdu

Arkadaşlar invertörle yapacağınız uygulamalar %90 hiç bir sorun çıkarmaz. Ne gibi durumlar sorun yaratabilir? Eğer büyük bir motoru uçuk bir hızda çalıştırmaya kalkarsanız, yada çok çok düşük hızlarda çok uzun süre çalıştırırsanız sorun çıkabilir. Biz 22KW motoru 5-80 Hz arası hiç bir sorun yaşamadan yıllardır çalıştırıyoruz.

türker beye ve ali arda ya katılıyorum bende bir ara bu işi yaptım ve dedikleri doğru

5hz 'de vektör kontrollu sürücü ile çalıştırdığım motorum var.Yıllardır bana mısın demedi

Arkadaşlar invertörle yapacağınız uygulamalar %90 hiç bir sorun çıkarmaz. Ne gibi durumlar sorun yaratabilir? Eğer büyük bir motoru uçuk bir hızda çalıştırmaya kalkarsanız, yada çok çok düşük hızlarda çok uzun süre çalıştırırsanız sorun çıkabilir. Biz 22KW motoru 5-80 Hz arası hiç bir sorun yaşamadan yıllardır çalıştırıyoruz.

Bu motorla ne iş yapıyorsunuz günde kaç saat çalışıyor
özelikle küçük hz de ne kadar çalışıyor açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz.

Bu motorla ne iş yapıyorsunuz günde kaç saat çalışıyor
özelikle küçük hz de ne kadar çalışıyor açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz.

Bu motor 24 saat durmaksızın(makinadaki arıza ve Bakım süreleri hariç) genelde maksimum hızda olmak üzere çalışıyor. Makinanın startında yada arıza giderilmesi esnasında düşük devirlerde çalıştırıldığı oluyor. Ama bu süre kesintisiz yarım saati pek geçmiyor. Çünkü amaç zaten makinayı max. hızda çalıştırmak.

bu olaylar herkesde değişik sonuçlar gösterrir asıl olan yükün cinsi ve motrun yapısı ,kalitesidir 3 hz de bile çalıştırabilirsiniz izlediğim boştaki bazı motorlarda frekansı 3-5 hz düşürdüğümde amperi artarken bazılarında da azalıyor yani kesin bir kanun yokkkk.....

Forum istatistikleri

Konular
128,449
Kullanıcılar
450,389
Son üye
ciuu

Yeni konular

Geri