Ödevime Yardım İstiyorum

ARKADAŞLAR HOCA OKULDA ÖDEV OLARAK SELİM AY HOCANIN PRATİK SORULARINDAN BİR KISMINI BANA VERDİ Bİ KISMINI BULDUM AMA BU SORULARIN CEVAPLARINI BULAMADIM AY SONUNA KADAR BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

641. 20 MVA 10 kV luk bir tesiste röle açma akımı nasıl bulunur?
643. Kutup Bölgelerinde altı ay gündüz, altı ay da gece ile geçmektedir. Bu bölgelerde
kurulacak 500 kV luk enerji iletim hava hattının akım taşıma kapasitesi nasıl
hesaplanabilir?
644. Bir bölgede kurulacak 380 kV luk hava hattının aliğmanı 40 km boyunca doğu-batı
yönünde, 30 km boyunca batı-kuzeybatı yönünde, devam etmektedir. Hattın
elektriksel yönden tasarımında bu yönlerin etkisi ne olabilir?
645. İkili demet iletkende olacak bir faz-toprak kısa devresi için, F (elektrodinamik) kuvvetini
formüle ediniz.
646. Laboratuarda, bir elemanın L ve R parametrelerini, yalnızca ampermetre ve voltmetre
kullanarak nasıl bulabilirsiniz?
647. Noktasal, yüzeysel, hacimsel, çizgisel dirençler için uygulamadan birer örnek veriniz.
650. 35/0.4 kV luk trafonun primer ve sekonder taraflarında kullanılan bakır ağırlıklarını ifade
ediniz.
651. X ve Y ülkeleri arasında 735 kV luk bir link oluşturulacaktır. Bu linkin ekonomik
analizini yapabilmek için, hangi bilgilere gerek vardır?
652. Yukarıdaki soruda linkin gücü P(MW), hangi kriterlere göre belirlenir?
653. 35 kV luk bir yer altı kablosunun çekilmesinde ve montajında nelere dikkat edilir?
654. 400 kV luk bir AC hattında 24 adet zincir eleman kullanılmıştır. Aynı bölgede 400 kV
luk DC hat kurulacak olsa, aynı elemanlardan kaç tane kullanmak gerekecektir?
655. 4 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip bir çamaşır makinesi, 3 kg çamaşır ile doludur.
Makine 1000 d/dak devirde sıkma işlemine geçtiğinde, Şebeke gerilimi 215 V olsa,
motorun akımı, hızı ve momenti ne kadar değişir?
656. Bir iletim hattının dalga empedansının, gerek 50 Hz de gerekse 60 Hz de aynı değerde
olabilmesi için, gerek koşul nedir?
657. 154 kV luk bir iletim hattının, 30 km veya 60 km uzunlukta olması, dalga empedansını
ne kadar değiştirir?
658. 200 km lik bir iletim hattının dalga empedansı Zc dir. Bu hatta paralel olarak özdeş bir
iletim hattı daha bağlanmıştır. Ancak yeni hattın uzunluğu 190 km dir. Sistemin
(eşdeğer) dalga empedansını Zc cinsinden ifade ediniz.
659. 200 kV luk bir sualtı kablosunun üzeri, sahile yakın 100 metre boyunca midye ile
kaplıdır. Karşı sahil yakınlarında ise yosun ile örtülmüştür. Her iki sahil yakınlarında,
kablodan 1 metre uzaklıktaki B ve E alanları bu “örtüler”den nasıl etkilenir? İfade ediniz.
660. 300 kV luk bir sualtı kablosunun;
Deniz içinden
Bataklık (çamur) içinden
Akarsu içinden

geçecek olması halinde, hangi elektriksel parametrelerde değişme olur?

Armut Piş Ağzıma Düşş!!!!!! Keşke bazılarını arastırıp yapabilseydinde takıldığın yerlerde yardım isteseydin.......

Cevap bir tarafa dursun insan okumaya üşeniyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri