Bir Elektrikçinin Bilmesi Gereken Mutlak Konular Nelerdir ?

Merhaba Yıldız Teknik Elektrik Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim.. Kirchoff kanunları, devre çözüm yöntemleri vesaire bu dönemlerde öğrenebileceğim ve üzerinde mutlaka bilgi sahibi olmam gereken konular nelerdir ?

Auto-Cad, Matlab'i ileri derecede öğrenmeli miyim ? (Matlab dersi alıyorum, Auto-Cad seneye alacağım inşallah)

Değerli bilgilerinizi ve tavsiyeleriniz bekliyorum..

İyi Akşamlar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba Yıldız Teknik Elektrik Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim.. Kirchoff kanunları, devre çözüm yöntemleri vesaire bu dönemlerde öğrenebileceğim ve üzerinde mutlaka bilgi sahibi olmam gereken konular nelerdir ?

Auto-Cad, Matlab'i ileri derecede öğrenmeli miyim ? (Matlab dersi alıyorum, Auto-Cad seneye alacağım inşallah)

Değerli bilgilerinizi ve tavsiyeleriniz bekliyorum..

İyi Akşamlar
Devre Teorisi I ve II dersleri karşılaşacağınız bir elektrik mühendisliği sorununu tespit,tanımlama ve çözme becerisini verir.Şu anda nasıl bilemiyorum ama bizim dönemimizde(1974-1979)devre teorisi ve alan teorisi derslerini vermeden Elektrik Makinaları ve Enerji Taşıma gibi dersler alınamazdı.
Autocad ve Eplanı mezun olmadan iyi derecede öğrenmeni tavsiye ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,385
Kullanıcılar
450,271
Son üye
plcotomasyon-1

Yeni konular

Geri