bilgisayar ekranında dalgalanma

arkadaşlar bir binamızda ayrı odalarda 6 adet bilgisayar var.binanın solunda kalan üç bilgisayarın ekranında bi dalgalanma oluyo zaman zaman.diğer bilgisayarlar böyle bi sorun yok.ne yaptıysam bulamadım sorunu.bilgisayarları başka odaya kurarasam normal çalışıyo ama başka odadan seyyar çekip çalıştırdığımda yine dalgalanma oluyo.bina girişinden itibaren o odalara ait tüm elektrik tesisatını yeniledim ama o da fayda etmedi.artık kafayı sıyırcam....
acaba topraklama ile bi ilgisi olabilirmi
olursa nasıl olur çözüm nedir
şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ilginç bir durum.Dalganmanın oldugu odalardaki prizlerin sigortalarını değiştirmeyi denesen.Belki sigortanın kontaklarında temassızlık vardır buda monitorün dalganmasına neden oluyor olabilir.

Bahsettiğiniz odalar, yüksem gerılım hatlarına yakınmı, YG. ye yakın olan ekrtanlar dalgalanma yapabilir, birde bu açıdan baksanaız...

Galiba bazı tip klimalar da bu tip bir soruna yol açabiliyordu.

Sn.murtazagunal ,sorununuz sihirlik büyücülük bir şey değil.Ya güçlü manyetik alan etkisinde kalıyorlar.Ya da elektrik kalitesinde harmonik bozulmalar oluyor.Ana girişten yeterli kesitte bir seyyar çekerek deneyin.Topraklama yı iptal ederek deneme yapın.Manyetik alan mı yoksa harmonik mi sorun oluyor tesbit etmeniz lazım.

bendede olmuştu bu sorun inceledim ve odada telsiz telefonun baz cihazı vardı baktımki ondan baz ın yerini değiştirdim ve düzeldi

çoğunlukla bina kolonlarından yapar bu titreşim

yüksek gelirim hattı beton içindeki demirlere yakın ise olur

veya arkadaşın dediği gibi ekseri siemens telsiz telefonlar etkiliyor

bunu önlemenin yolu duvara aluminyum folye yapıştırıp gerçek topraklamaya bağlayarak engelenebilir

2 ci seçenek olarak LCD ekran kullanmak

3 cü seçenek gerçek topraklama dışarıya toprakma çubuğu çakmak

sos ' Alıntı:
2 ci seçenek olarak LCD ekran kullanmak
evet doğru LCD ekran koydum bi tanesine yapmıyor. yakınlardan geçen herhangi bir yüksek gerilim hattı da yok.
o zaman sanırım telsiz telefondan kaynaklanıyo.
pazartesi ilk iş onu kontrol edeceğim.
ilgilenip cevap yazma zahmetine katlanan tüm arkadaşlara teşekkürler

bizde 3-4 kere oldu.sebebi topraklama.Monitörün beslemesine topraklama gelmesini engelle şıp diye çözersin.kesin çözüm

Aynısı basıma gelmisti epey bir zaman once sorunu tknsyn'nin dediği gibi çözmüştük..

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri