Bilgisayarlarım arızalanıyor

Demekki statik elektrik yaratıyor.
Oluşan bu statik elektrik te PC üzerinden toprağa akıyor.
Terliğin altı kauçuk türü malzeme ise normaldir.
peki ne yapmalıyım bu durumda 2 senedir mahvetti beni bu durum yaklaşık 10 bin tl civarı zarar ettim bozulan bilgisayar parçalarımdan

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
anti statik terlik:

jasmine_02.png

yalıtmıcan topraklıcan.

bunun için laminant parke sökülmezpc kasasına buattan toprak çek bağla kasaya su tesisatına bağlama komşuları şoklar.

çok masraflı olmayacaksa olabilir hatta odamdaki laminantları bile sökebilirim altı tesviyeli beton... Ne önerirsiniz?
En bilimsel çare şudur.
Masanın altına ve oturanın ayaklarını da kapsayacak şekilde kalın alümünyum folyo veya alüminyum levha yapıştırılır. Bu folyonun prize yakın yerinden uygun bir kablo ile toprak bağlantısı yapılır.
Ayak sağlığı açısından levhanın üzeri uygun bir bez ile kaplanır.
Bezin direnci plastikten daha az olduğu için ve ayak temas yüzeyi daha fazla olduğu için statik elektrik yine levha üzerinden akacaktır.
Bez yerine antistatik halı ile kaplanırsa çıplak ayakla basılabilir.

Ya da oturulan koltuğa parlak folyolu araba güneşliklerinden koyup uygun bir yerinden topraklanabilir. Böylece oturulduğu anda tüm statik elektrik boşaltılacaktır. Bu yöntem son derece ucuz olup sadece topraklama kablosu ayaklara dolaşabilecektir.
Alınabilirse en uygun çözüm ve ürün şudur.
http://www.nor.com.tr/component/k2/item/93-masa-kaplamalari-anasayfa
Bu ürün ile masanın üzerini komple kaplarsan, elindeki elektrik bu ürün vasıtasıyla boşaltılacaktır.
Aynı sayfada antistatik yer kaplaması da bulunmaktadır. Ancak daha pahalı bir çözüm olacaktır.
http://www.nor.com.tr/esd-zemin-sistemleri

Son düzenleme:
bende yazcaktım da antistatik halı alır mı? folyolu yöntem mantıklı ucuza olur her evde aluminyum folyo olur...

bende yazcaktım da antistatik halı alır mı? folyolu yöntem mantıklı ucuza olur her evde aluminyum folyo olur...
şöyle kaliteli birşeylerde yapabilirim daha sağlam kalıcı önerilere açığım bu konuda topraklı priz var tam masanın altında 2 adet

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri