Bilgisayarlarım arızalanıyor

En bilimsel çare şudur.
Masanın altına ve oturanın ayaklarını da kapsayacak şekilde kalın alümünyum folyo veya alüminyum levha yapıştırılır. Bu folyonun prize yakın yerinden uygun bir kablo ile toprak bağlantısı yapılır.
Ayak sağlığı açısından levhanın üzeri uygun bir bez ile kaplanır.
Bezin direnci plastikten daha az olduğu için ve ayak temas yüzeyi daha fazla olduğu için statik elektrik yine levha üzerinden akacaktır.
Bez yerine antistatik halı ile kaplanırsa çıplak ayakla basılabilir.

Ya da oturulan koltuğa parlak folyolu araba güneşliklerinden koyup uygun bir yerinden topraklanabilir. Böylece oturulduğu anda tüm statik elektrik boşaltılacaktır. Bu yöntem son derece ucuz olup sadece topraklama kablosu ayaklara dolaşabilecektir.
Alınabilirse en uygun çözüm ve ürün şudur.
http://www.nor.com.tr/component/k2/item/93-masa-kaplamalari-anasayfa
Bu ürün ile masanın üzerini komple kaplarsan, elindeki elektrik bu ürün vasıtasıyla boşaltılacaktır.
Aynı sayfada antistatik yer kaplaması da bulunmaktadır. Ancak daha pahalı bir çözüm olacaktır.
http://www.nor.com.tr/esd-zemin-sistemleri
büyük mouse pad vardı resimlerimde dikkat ederseniz o varken yere sürtününce çarpma oluyordu ve elektrik bilgisayardan geçtiği için usb ye taktığım fare falan hızlanıyordu dpi ayarı değişiyordu yani...mouse padi kaldırıp yapınca sıkıntı olmamaya başladı acaba o büyük mouse pad böyle birşey yapabilir mi? çinden almıştım farenin altına başka birşey koydum kumaş parçası yine hızlandı fare mouse pad koymadanda galiba ondanda değilmiş

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
En bilimsel çare şudur.
Masanın altına ve oturanın ayaklarını da kapsayacak şekilde kalın alümünyum folyo veya alüminyum levha yapıştırılır. Bu folyonun prize yakın yerinden uygun bir kablo ile toprak bağlantısı yapılır.
Ayak sağlığı açısından levhanın üzeri uygun bir bez ile kaplanır.
Bezin direnci plastikten daha az olduğu için ve ayak temas yüzeyi daha fazla olduğu için statik elektrik yine levha üzerinden akacaktır.
Bez yerine antistatik halı ile kaplanırsa çıplak ayakla basılabilir.

Ya da oturulan koltuğa parlak folyolu araba güneşliklerinden koyup uygun bir yerinden topraklanabilir. Böylece oturulduğu anda tüm statik elektrik boşaltılacaktır. Bu yöntem son derece ucuz olup sadece topraklama kablosu ayaklara dolaşabilecektir.
Alınabilirse en uygun çözüm ve ürün şudur.
http://www.nor.com.tr/component/k2/item/93-masa-kaplamalari-anasayfa
Bu ürün ile masanın üzerini komple kaplarsan, elindeki elektrik bu ürün vasıtasıyla boşaltılacaktır.
Aynı sayfada antistatik yer kaplaması da bulunmaktadır. Ancak daha pahalı bir çözüm olacaktır.
http://www.nor.com.tr/esd-zemin-sistemleri
Peki bu sorun evimde neden olabilir? içini, dışını, tesisatını düzelttik evin. Birçok evde de laminant v.b var. Bende neden olabilir bu sorun acaba? gerçekten çıldırmak üzereyim.

Peki bu sorun evimde neden olabilir? içini, dışını, tesisatını düzelttik evin. Birçok evde de laminant v.b var. Bende neden olabilir bu sorun acaba? gerçekten çıldırmak üzereyim.
Bu gibi sorunlar sadece sizin evinizde olmaz.
Arabadan inen bir vatandaşta da aynı olaylar olabilir.

oturduğunuz çalışma koltuğu sanırım statik elektriklenmeye müsait. onun üzerine bir örtü atıp öyle denediniz mi?

Bu gibi sorunlar sadece sizin evinizde olmaz.
Arabadan inen bir vatandaşta da aynı olaylar olabilir.
Evet ben arabadan inip kapıyı kapatırken sürekli çarpıyordu ama şu sıralar çarpmıyor

oturduğunuz çalışma koltuğu sanırım statik elektriklenmeye müsait. onun üzerine bir örtü atıp öyle denediniz mi?
Evet örtü ile oturuyordum eskiden şimdi örtüsüz elektrikçiye durumu anlattım evin tesisatını yapanla temel topraklama yapalım dedi benim sorunumu çözebilir mi? Eğer cozemezse mr_yamyam in dediği gibi esd yi araştıracagim uygulayacagim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet örtü ile oturuyordum eskiden şimdi örtüsüz elektrikçiye durumu anlattım evin tesisatını yapanla temel topraklama yapalım dedi benim sorunumu çözebilir mi? Eğer cozemezse mr_yamyam in dediği gibi esd yi araştıracagim uygulayacagim
çalıştığım işyerinde zemini halıfleks dedikleri zemin kaplaması var, ben de statik Elektriklenme bazen oluyordu. ama bir abimiz sürekli statikleniyor. eletkrik boşalmasında kolu uyuşacak derecede rahatsız oluyordu. ayakkabısını değiştirdi. sorunu düzeldi. oturduğumuz koltuklarda yünlü birşeyler giyersek elektrikleniyor. onun için yünlü kyafetlere dikka ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri