bilgisayarım kendi kendine kapanıyo açılıyo

bilgisayar kapalıyken açılıyo kapanıyo gece uyandım bunu yüzünden kendinden açılıyo kapanıyo ramdenmi yapar

RAM deki arıza kesinlikle kapalı bilgisayarı açmaz.. resetletir kendi kendine ama düğmesinden kapalı olan bilgisayarı açamaz..

sayın Mesajları en baştan okusaydınız açma kapama anahtarının bozulduğunu yazdığı mesajdan hemen sonra kendi kendine açılıp kapanmalar olduğunu yazmış . Böyle bir arıza genellikle anakart veye psu hatasından kaynaklanabilir. Bilgisayarı kapattıktan sonra kaç kişi fişini prizden çeker ? buda psu ve anakartta sürekli gerilim olmasına neden olur. Şebekedeki bir dalgalanma buna benzer arızalar çıkarabilir. Ben hiçbir arkadaşımın maddi zarara uğramasını istemem o yüzden nacizane fikrimi belirttim. Senin verdiğin öneri mutlaka daha değerli ama daha ikinci mesajda, senin dediğini yazan adamın mesajını tekrar yazmanla alaka kuramadımda ... yanlış anlama ama ...
ben yanlış anlamadım ama sen anlamışsın galiba.Ben zaten söylendiğini okudum da yazdım bilmiyorum okudun mu mesajı sadece bir öneri olarak önce düğmeni değiştir dedim sizin dediğiniz düğmeli priz kullanın.Kendi kendine kapanıp açılması düğmedeki arıza veya kısa devre de olabilir.Bizde istemeyiz kimsenin zarara uğramasını.Neyse mübarek gün tartışmayalım uzatmayalım en iyisi arkadaş çözdüyse sorununu yazsın çözümü bizde öğrenelim.

Şebekede gelebilecek bir dalgalanamdan dolayı PSU'da bu start olarak algılanabiliyor bazen , ya usb'den gecirin bilgisayarı ya da arkadasların dediği gibi işiniz bitince fişten çekin cihazları . Stanby konumda kalan her cihaz elektrik harcamaya da devam eder bunu da ek bilgi olarak soyleyim . RAM ya da baska bir kartınızda sıkıntı yoktur bu tur arızalarda genelede fiziksel hafıza arızası diye mavi ekran gelir . Ekran kartı olsa çalışır konumdaki bilgisayar reset atar . Umarım yardımcı olur .

soru soran arkadaş zaten arızayı bulmu emin olmak ıstıyor:) aç kapa duğmesıne gıden kabloyu söküyorum sorunsuz çalışıyor dıyor:)arıza butonda veya kabloda yenı bır buton bağla cihazın da sorun çozulsun kolay gelsın

Zaten anladığım kadarıyla soru soranlar cevabı bulursa açtığı konuya bir daha gelip bakmıyor bile :) . Hani deseki tamam ben sorunu şu şekilde çözdüm bu konudan muzdarip olanlarda da yararlanabilir ama şimdiye kadar görmedim .

aynı sorun benimde başıma gelmişti gece yatıyorum har gür pc açılıyo kalkmaya üşenip kalkmıyorum 3 5 dk sonra kendi kendine kapanıyodu ilk olarak psu dan şüpelendim fakat arıza buton da çıktı

Wake on lan açıkmı dıye biosa girip kontrol et.

arıza butondaydı arkadaşlar daha yoruma gerek yok teşekkür ederim blgiler için

aynı problem bendede oldu ama benimki böyle olması başlatırken açılan programların hepsini kapadım ondan sonra böyle oldu :D

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,229
Son üye
MUSA12

Yeni konular

Geri