Beynimi yakan bir bulmaca

Hocam o kadar kolay değil maalesef. Çizim yaptığınızda iş değişiyor. Kafanızda kurduğunuz gibi olmuyor.

Bu konu için entes ile görüştüm. Onlar bile çaresiz kaldı. Bir yöntem önerdiler yöntem şöyle. Çekmede ve bırakmada gecikmeli 2 tane zaman rölesi alınıp o şekilde bağlantı yapabilirsin diyor. Birde 3 faz motoru açıp kapatmak için kontaktör lazım. 3 parça oldu. Ne kadar çok parça o kadar çok sorun demek arıza demek.

Maalesef böyle bir şansımız yok. Bu şekilde motor çalıştığında blower çalışır.
sonuçta sizin sulama cihazı saate göre çalışmıyor mu

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sadece 3 fazlı 2 hp motor ile su depoya doldurmak için değil mi ?

şamandırma su dolum kontrolu veya diğer sistemlerle ( veya seviye rölesi ) ? pompayı durdurup depodaki suyu kendi basıncı veya diğer bir 220 volt motor ile suyu yönlendirilme olarak düşündüm .
bu arada 2. motor ( 220 volt ) bağımsız haftanın 7/24 çeşitli zaman ayarlı zaman rölesi kullanıp blower sistemini dahil edilmesi yönü zaman rölesi için ( amper ) kontraktör kulllanımı ?

rain bird ürüne gerek bile yok ( düşündüğünüz sulama sisteminizi bilmiyorum )

sadece 3 fazlı 2 hp motor ile su depoya doldurmak için değil mi ?

şamandırma su dolum kontrolu veya diğer sistemlerle ( veya seviye rölesi ) ? pompayı durdurup depodaki suyu kendi basıncı veya diğer bir 220 volt motor ile suyu yönlendirilme olarak düşündüm .
bu arada 2. motor ( 220 volt ) bağımsız haftanın 7/24 çeşitli zaman ayarlı zaman rölesi kullanıp blower sistemini dahil edilmesi yönü zaman rölesi için ( amper ) kontraktör kulllanımı ?

rain bird ürüne gerek bile yok ( düşündüğünüz sulama sisteminizi bilmiyorum )
2 hp motor sulama için (depodaki suyu bitkilere ulaştırır) depo zaten şamandıra ile kendiliğinden doluyor.

Saate göre çalışıyor. Zamanı sulama sisteminden ayarlıyoruz. Ayarlanan zaman kadar sulama yapıp kapanıyor.
e tamam işte bir zaman rölesi entesin astronomik zaman saati var haftalık programlıyorsun onun saatini sulama saati ile aynı yapacaksın örnek atıyorum 15:00 sulama yapacak sen dakika önce çalıştırmak istiyorsun 5 dakikamı bunu14:55 te çektireceksin bir tane röle ile bu rölesi kendi sisteminede paralel bağlayacaksın sulama boyunca devrede kalsın bu kadar basit yada sulama zamanı kadar devrede tutacaksın

e tamam işte bir zaman rölesi entesin astronomik zaman saati var haftalık programlıyorsun onun saatini sulama saati ile aynı yapacaksın örnek atıyorum 15:00 sulama yapacak sen dakika önce çalıştırmak istiyorsun 5 dakikamı bunu14:55 te çektireceksin bir tane röle ile bu rölesi kendi sisteminede paralel bağlayacaksın sulama boyunca devrede kalsın bu kadar basit yada sulama zamanı kadar devrede tutacaksın
Hocam bu astronomik zaman saati günde birkaç kere tetiklenebiliyor mu. Sulama günde 3 kereye kadar çıkabiliyor. Ayrıca sulama saatleri değiştirilebiliyor ve bazen manuel sulama da yapılabiliyor. Bu gibi durumlarda (örneğin manuel sulamada) blower çalışmayacak. Hadi desek ki manuel sulamada biz elle çalıştırırız bloweri fakat sulama günleri ve saatleri değiştiğinde sürekli astronomiki de değiştirmek gerekecek

diğer düşüncem ssr ( solid state relay )

Son düzenleme:
Hocam bu astronomik zaman saati günde birkaç kere tetiklenebiliyor mu. Sulama günde 3 kereye kadar çıkabiliyor. Ayrıca sulama saatleri değiştirilebiliyor ve bazen manuel sulama da yapılabiliyor. Bu gibi durumlarda (örneğin manuel sulamada) blower çalışmayacak. Hadi desek ki manuel sulamada biz elle çalıştırırız bloweri fakat sulama günleri ve saatleri değiştiğinde sürekli astronomiki de değiştirmek gerekecek
evet günde 3 kere yapabiliyorsun 15 adet program yapabiliyorsun yani günde 15 tetikleme yapabilirsin manuel çalışmada sistemden bir röle ile tetiklersen çalışır yani saati zırt pırt değiştirmediğinize saat ayarlamak çok zor olmasa gerek daha ne yapalım
aklıma bir şey daha geldi bu daha basit bir zaman rölesi bir röle kendi sisteminden tetikleme geldiği zaman röleyi çektir bloweri çalıştır aynı aynı zamanda zaman rölesi tetiklensin istediğin süre sonunda sistemin devreye girsin bu daha basit sisteminde tetikleme gittiği zaman blower ve zaman rölesi durur

Son düzenleme:
ne gibi ürünler kullandınız , sistemi projelendirirseniz ve çizim proje üzerinde anlatırsanız daha iyi arkadaşların yardımı olur .
sistem nasıl yapıldı diye düşünüyorum .
Hocam ilk mesajımda çizim yaptım zaten

Forum istatistikleri

Konular
129,360
Kullanıcılar
451,846
Son üye
blondu

Yeni konular

Geri