BENQ Monitör Kontrol Paneli Arızası

celikbilek

Üye
slm,
Uzun süredir(6sene falan) sorunsuz kullandığım pc monitörü geçen hafta contrast ayarını kendisi sıfıra düşürmüş ve o ayar görüntüsü sürekli ekranda duruyor, siz artırıyorsunuz kontrastı, o hemen geri sıfıra düşürüyor, dalga gecer gibi.
Neyse söktüm parçaladım taktım, düzeldi, sonra 1 hafta sonra aynı arıza gene, bu sefer kontrol panelini söktüm, - tuşun içindeki düğmeyi yerinden kırarark çıkardım., yeniden taktım sorun aynı devam ediyor. Komple paneli değiştirsem çok kolay ancak paneli bulmak belkide imkanızdır.
Sorun sizce nerde ve nasıl gideririm

Arkadaşım ugraşma derim yenisi çok daha uygun yapıcan masrafa ve emegine yazzık derim tabiki taktirsenin

sana tavsiyem ekranın açar açmaz ön paneli kopmle sökmen yanlız ekranı açma butonuna bastıgın gibi hemen hızlı bi şekilde panelin soketini çıkar ekran çalışıcak ama paneldeki hiç bir şey haliyle çalışmıyacak tabi bunuda ekranı açman lazım ve o şekilde çalıtırman gerekiyor sorunun devam edip etmediğini tespit et eğer sorun hallolduysa ki tahminimcede olucak paneldeki tüm butonları değiştirmen sorununu çözmük olucak ki eğer tekrar aynısını yaparsa panel sökükken video kartında yazılımsal veya donanımsal bir sorunun oldugu bunuda ileri düzey teknik bilgisi olan birinin yapabileceğini söylemem gerekiyor sana bolşans uyarı ekran açıkken invertör katına kesinlikle elle dokunmayın size ve cihazınıza büyük zarar verebilir..

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,090
Son üye
emre.6831

Yeni konular

Geri