BENQ monitör arızası

saftilki

Üye
DSC00044.jpg

işaretli mosfet'e kadar takip ettim voltaj biryerde kısılıyor önce açılıyor 2 sn görüntü var kesip 3 sn sonra tekrar 2 sn daha geliyor ondan sonra bir kaç dakiada bir gelip gidiyor hangi parçalarda sorun olabilir kondanstörlerin hepsini değiştirdim aynı değerlerde taktım
lütfen bir cevap yazarmısınız

selam.
kart üzerindeki kondansatörler eskileri gibi duruyor.butip arızalarda ölçümleme ile pek bir yere varılamaz.
öncelikle değiştirmediğinizi varsayarak, tüm elektrolitik kondansatörleri ( blok hariç) değiştirmelisiniz.sağ taraf da görünen iki sürücü trafonun ayaklarını tekrar lehimden geçin.
arıza düzelmez ise bu trafoları ve sürücü entegreleri değiştirmeniz gerekebilir.kolay gelsin.

kondanstörleri 2 defa değiştirdim besleme bir kaza sonıcu tamamen uyudu şimdi başka bir power kart arıyorum yada ekranı kırık monitör
ilgilendiğin için çok teşekkür ediyorum kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 13395

işaretli mosfet'e kadar takip ettim voltaj biryerde kısılıyor önce açılıyor 2 sn görüntü var kesip 3 sn sonra tekrar 2 sn daha geliyor ondan sonra bir kaç dakiada bir gelip gidiyor hangi parçalarda sorun olabilir kondanstörlerin hepsini değiştirdim aynı değerlerde taktım
lütfen bir cevap yazarmısınız

Selamlar
Devreyi ters cevırıp yollarını kontrol et belkıde yollarında kopukluk vardır avometren varsa tum elemanların saglamlıgını kontrol et abi bence bir yerde temesızlık var gıbı

Selamlar
Devreyi ters cevırıp yollarını kontrol et belkıde yollarında kopukluk vardır avometren varsa tum elemanların saglamlıgını kontrol et abi bence bir yerde temesızlık var gıbı

devreyi bir elektronikciye götürdüm bu düzen tutmaz at gitsin diyor, o hani küçücük dirençler varya arka yüzdeki onlarda kavrulmuş
öyle olmasydı devre üzerindeki parçaların hepsini değiştirecektim

ilgi için çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri