Bellek Değeri Normal mi ?

nebula

Üye
Arkadaşlar ,bilmiyorum normal bir durum mu ama bilgisayarda masaüstünde hiçbir program çalışmazken görev yöneticisinde (performansta) SD kullanımı ayrılmış bellek değerini 380MB-400MB gibi okuyorum.Bu değer normal mi sizce. Şimdiden herkese teşekkürler...

ewet normal değerlerde. işlertim sistemi normal fiziksel bellek (RAM) haricinde harddisk teki boş kısımlarıda lazım olduğunda kullanır. hiç bir program açık olmasa bile mutlaka altta çalışan hizmet programları olduğu için 400 - 500 mb civarında sistem dosyası belleği kullanır.

bigisayara sağ tıkla özellikler > gelişmiş > performans >ayarlar > gelişmiş> en altta sanal bellek var bahsettiğin bu.

arkadaslar bu sanal bellek değil.. pc nın windows arkası kullandıgı programların bellekte kullanım mıktarıdır... ama bu biraz yuksek gıbı benım pc de windows arkası calısan en azından 70-100 program war... bunun 40 ı slq server ın databasem fln war pc nin ekran kartı 1 gb ati.. bellek.... 8 gb tosıba 1024 rpm... hdd(2)...1 TB 15000 rpm ve ayrıca 1,5 TB lık 7200 rpm lık war... 100 pro ramen 158 mb senınkı bıraz anormal yada benım pc ye gore kıyaslar ısek tokez senın pcXD

Forum istatistikleri

Konular
128,279
Kullanıcılar
450,104
Son üye
MUGEN SARS

Yeni konular

Geri