Beko inverter klima

scan16099

Üye
MERHABA
Bundan1 ay önce Beko 318411model inverter klima arızasına gitim klimanın motor soketleri patlamıştı değiştirdim soketlerini sonra klimayı(ısıtmada) çalıştırdım klıma yüksek akım çekiyor (etiket Akım değeri 6.6) ama benim ölçtüğüğüm değer. 9.6, ile 10 amper arası.
Gazını ölçtüm normal
Cihazın kirlilik durumu da normal
Sizce bu neyden kaynaklanıyor veya hiç başına böyle bir arıza gelen varsa yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kompresör arızalı galiba. Aşırı akım çekme sebeplerinden biride sargilar diye düşünüyorum. Zaten aşırı ısınıp kablolari yakmış galiba

Kompresör arızalı galiba. Aşırı akım çekme sebeplerinden biride sargilar diye düşünüyorum. Zaten aşırı ısınıp kablolari yakmış galiba
Bende müşteriye kompresör arızalı dedim ayda. 1 soket patlıyor müşteride gittiği yere kadar kullanım diyor. ama aklıma takıldı kompresörde uçlarını da ölçtüm sağlam gözüküyor.

Bu yüksek akim cekisi oda sicakligi set sıcaklığına uzak iken görebiliriz. Yeni çalışan bir klima hızlı ısıtma yada sogutma için yüksek frekansta çalışarak bunu sağlayabilir.

Bazi klimalardaki power tuşu bu ise yarar.

Ama bu durum geçici olmalı mesela ilk 5 dakika gibi. Siz bu yüksek akim çekme olayını bir süre takip ettiniz mi?

Bu yüksek akim cekisi oda sicakligi set sıcaklığına uzak iken görebiliriz. Yeni çalışan bir klima hızlı ısıtma yada sogutma için yüksek frekansta çalışarak bunu sağlayabilir.

Ama bu durum geçici olmalı mesela ilk 5 dakika gibi. Siz bu yüksek akim çekme olayını bir süre takip ettiniz mi?
Hocam 5,6dk takip etim ama yine de bı düşme yok.

Hocam klimayı 30C yüksek fan hızına ayarlı ilk 6 dk klima 6A
8,10dk arasında 9.5A
11,12 dk arasında 10A
15,16dkarasında11A
17dk18arası10A den 8.50A indi (bu sırada fan hızını orta ayarladım bunun etkisi olmuşmudur)
22 dk 8A
28dk 6.8A indi (etiket te 6.6A yazıyor)
30dk 6.8A
45dk 6.20 indi(30C ayarlı)
47 dk cihazı 26C ayarladım ve 7.5A yukseldi
50dk 7.5A den 8A yükseldi sonra birden 6ve 5A kadar gördüm

Bence kompresorunuzde sorun yok. Tahmin ettiğim gibi ilk basta hızlı ısıtma icin kompresor belli bir sure frekans yukseltilerek daha fazla is yapması sağlanıyor.

Hani bu cihazlar satılırken nominal kapasitesi 12000 BTU ama maksimum 14500 BTUya kadar ısıtma yapar denilmesi bu yüzden.

Bu esnada gaz basinclari normal ise sorun olacağını düşünmüyorum.

Yinede bu durum kompresor terminal soketlerinin erimesini açıklamıyor. Uç kalitesiz yada gevşeme oluyorsa bundan dolayı olabilir.

Sari uc değilde krom olanlardan kaliteli soket kullanın.

Hocam soketi korum taktım ama sürekli (c)ucu patlıyor diğerlerinde sıkıntı yok

Sadece kablo ucumu deforme oluyor kompresor terminali sağlam mi?

Resim varmi?

Benzer bir durumla bende karsi karşıyayım. Hala çözüm bulamadım. Benim baktığım cihaz biraz büyük bir cihaz ve terminal ucu yanıyor sürekli.

Sadece kablo ucumu deforme oluyor kompresor terminali sağlam mi?

Resim varmi?

Benzer bir durumla bende karsi karşıyayım. Hala çözüm bulamadım. Benim baktığım cihaz biraz büyük bir cihaz ve terminal ucu yanıyor sürekli.
Hocam biraz oksitlenme var
video Youtube atım görüntü kalitesi çok iyi degil

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri