Americol marka 24,000 btü klima arızası

baba-21

Üye
sevgili üstadlar başıma gelen bir arızayı sizle paylaşmak istiyom .
bir işyerinden klimayı söküp başka bi işyerine takmam istendi sökülecek yerde elektrik olmadığı için klimanın gazını hapsedemeden boşaltmam gerekti(istemediğim halde)mecburen gazı uçurdum boru uçları vanalar itinalı bi şeklide bantlandı.
klimanın montajını yapıp çalıştırdım (vakuum yapıldı ) yaklaşık 6 dk çalıştı sigorta attırdı(25A w-otomat)amperi ölçtüğümde 28 A çekiyordu .kompresörü boşta çalıştırdım 4,5 A çekiyordu kompresörün sağlam ve ambalajından çıkardım borular itinalı bi şekilde lehim yapıldı azot gazıyla ve R11gaz ile dış üniteyi temizledim vakummu yaptıktan sonra gramajında gazını bastım klima yine 26 A civarında amper çekiyordu acaba bu kadar amper (26 A) çekmesi normalmi normal değilse neden kaynaklanıyorkompresörün (etiket değeri soğutmada 14 A)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Klima kompressoru ise dusduyunde elektriyi cok cekiyor 1in 3e ola bilir.Yani mesela 1kv ise dusduyunde 3kv ola bilir.2-3 saniyelik

Klima kompressoru ise dusduyunde elektriyi cok cekiyor 1in 3e ola bilir.Yani mesela 1kv ise dusduyunde 3kv ola bilir.2-3 saniyelik

elnur hocam çok sağol bunu düşünecem!!! evet haklısın 1in 3e olayını hiç düşünmedim bundan dolayı çok amper çekiyor olabilir engin bilgilerin için çok teşekürler
elenur hocam peki bunu nasıl çözebiliriz???

Amperin cok almasi Mator normal calismazsa,sistemde tikaniklik varsa ,bakir borularda bukulme olarsa ola bilir.onlari kontrol et.Elektrik normalmi?

üstad borularda ezilme büzülme yok elektrik 218 v motor boşta çalışıyor (5A) yükte 6 dk (12 A) bunlara baktım sistemde tıkanıklık olabilir azot gazıyla r11 gazıyla temizledim 6 dk sonra kompresör 28 A çekiyor tıkanıklık olayını nasıl çözebilirim?????

kompresör yeni mi ? klima yeni mi yani ? eski ise aşınmış olabilir ve fazla akım çekiyor olabilir.

evet kompresör yeni ilginç olanda bu işte sıfır kompresör 28 A çekiyor

merhaba . o kadar akım çekmemeli. kompresör bağlantılarını kontrol et. ama sürekli çalışmada bu akımı çekiyorsa o kompresör arızalı demektir..

Son düzenleme:
Merhaba komprasorun zorlanip fazla akim cekmesi icine fazla gaz basmis olamazmisin vede hava kalmis fazla gaz basilmis oldugundan bozulmus olabilir gazi bosaltip klimayi iki vanada acik sekilde calistir bakalim o zamanda fazla akim cekecekmi baska bir ihtimal vanalardan biri yalama olmus olabilir sen actigini zannedip cevirdigin halde vana acilmamis olabilir o yuzdende yapabilir

A10 cihazımdan gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri