Beko D5001e arıza tespit tahliye pompası

İsmailkus

Üye
Merhaba öncelikle herkese şimdiden teşekkürler.
Makinem Beko D5001 e modeli makinenin sürekli içinde su varmış gibi suyu boşaltıyor.
Makinenin altini açtım kontrol ettim tabanında su yok pompayı söktüm dışardan elektirik verdim merakımdan çalıştığını gördüm temiz su ventili soktum elektrik verdim oda çalışıyor alt tabanındaki swici fiziksel olarak kontrol ettim soktum süngerin yukarı kaldırdığı hareketli parçada sıkıntı yok fiziksel olarak tabi makineye açtığım gibi pompa çalışıyor bir çalışıp duruyor 2 çalışır duruyor sonrasında uzun araliklarla çalışıyor. Bu esnaya pompa çalışırken ön kapağını açınca makinenin pompa çalışması duruyor. Kapattığım gibi kapağı tekrar çalışıyor pompası Sonrasında makinenin kapağına giden swiclere giden kabloyu soktum start verdim pompadan çok ince elektronik bir ses geliyor tasma süngerinin yukarı kaldırınca ses kesiliyor burdan yola çıkarak tasma swici görevini yapıyor diye düşündüm. İcin su koydum böyle başlattım içindeki suyu tahliye ediyor pompa sürekli çalışıyor sebebi sebepleri ne olabilir teşekkürler elektronik kart da yeni elektronik eski karta böyle sorunu vardı

Son düzenleme:
Güncelleme makinenin üzerindeki kart sıfır esktradan çalışan başka bir makinenin kartını taktıgımda sorun yine aynıydı su ventiline elektiriği 2 saniyeliğine veriyor onuda gözlemledim. sivic farklı ventin su sayacı bunların hepsini çalışan bir makineden sökerek montajını yaparak test ettim. ama çözüme ulaşamadım 3 yollu vana olabilir dedi servis bu durumu yorumlayacak birileri vardır umarım. tabi elimde ölcüaleti olmadığı icin pompa motorunundaki kabloları soketten ölcemedim diğer.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,803
Son üye
ERSEDAT

Yeni konular

Geri