Bedava Elektrik

evet beyim çok haklısın.bizden hiç birşey olmaz.
Ben fukuyama gibi tarihin sonunun geldiğini düşünüyorum. O yüzden bu saatten sonra film nerde kopacak onu merak ediyorum...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
fukuyamanın o makalesi amerikaya uyarı biz garibanlara korku salmak içindi.öyleki amerika bundan sonra neolibarelizm diye bişey çıkardı.neo liberalizm sokağın başındaki atm var ya o işte

Çılgın üretim ve tüketim çemberi , doymak bilmez para baronları , gittikçe daha da sefilleşen halk. Belkide Marks ın dediği gibi komunizm iki ileri bir geri adım atıyordur....

belkide.markscıyım ama marksa güvenmiyorum.ne kadar zengin varsa kapitali okuyarak zengin oldu.aras kargo aydın doğan eski markscı.zizekin dediği gibi kapitalizm hz yusufun kıssasına gibi heraket eder.krizlerden canlanarak çıkar

Bir buluşun içinde bedava kelimesi varsa o halkın dikkatini dağıtmak içindir.
Sakarya üniversitesinden bir kaç arkadaş ağaçları vakum ile kurutan cihaz yapmıştı. O dönemde ceviz ağacı expertliği yapıyordum(öyle satınalma falan değil,parçaları kalitesine göre ayırıp istifliyordum,bildiğiniz hammallık yapıyordum).
Beraber çalıştığımız adam gelip "bak senin aklına gelmedi ama adamlar yaptılar" dedi.
Şok olmuştum çünkü teknik olarak imkansızdı.
Gazeteye çıkdılar, gündeme oturdular...
Her nekadar ağacın yapısını bozacağını dile getirsemde çirkeflik ve çamura yatmakla itham edildim.
Cihazı yaptıran adam kosgeb den kredi almış ve üniversiteye yaptırmıştı. Bundan sonra söyleyeceğim hiç bir söz onlar için önemli değildi(Bir tarafta üniversite diğer tarafta seyyar tayyar).
Aradan 3 ay geçtikten sonra duyduk ki muhteşem makinenin kuruttuğu ağaçlar "heti gofretto" oluyormuş.
Üzüldüm, ben haklı çıkdığımda birileri para kaybetmiş oluyor çünkü.
Paraya, malzemeye acımadım ama o kadar beyinin olmadık şeylerle zaman kaybetmesine çok üzüldüm.

Gelelim sonuca: Bedava elektrik tamamen yaşlı bir mahalle kocakarısının çıkardığı dedikodudur.
Aynı kadının çıkardığı diğer önemli dedikodu ise : "Önemli olan kazanmak değil katılmaktır"

elektrik sistemlerinde hiçbir eleman %100 verimle çalışmaz.yani senin verdiğin giriş gücü çıkışa aynen aktarılamaz.bu operatörlerdeki bedava elektrik aşkı ne anlamadım.benimde böyle bir arkadaşım var.ayrıca eklediğin her eleman kayıpları arttırıyor.DC den Ac ye sonra tekrar ac den dc ye dönüş bunlarda da kayıp oluşur.Sonsuz enerji vb. saçmalıklar bu dünyada gerçeklenemez.

sonsuz enerji bulunsa ilk alıcı senin gibiler olur arkadaşım bundan hiç kuşkum yok

Güldürürken Düşündüren Fıkracık !

Bedava elektrik!
Şu bedava kelimesi kulağımıza ne kadar hoş geliyor..
Beleş!,karşılığı olmadan!,parasız!,zahmetsiz!..
Ama yalnız bedava elektrik tek başına yeterli değil ki..
Elektrik refah için yetmiyor ki,alıcı bulup satıncaya kadar..
Bedava barınma (ev),bedava ömür boyu işşizlik maaşı..
Bunlar her ülkede de yok veya şarta,şurta çok bağlı..

İşte mülteci krizi,tüm dünyanın gözleri önünde..
Adamlar ne diyor,Türkiye’de bize işsizlik maaşı bağlanmadı,bedava evler verilmedi,geçici barakalarda kaldık..
Tamam o zaman,sınırları ölmek pahasına geç,ver elini Almanya,Belçika,Hollanda,Avusturya,falan,filan,tüm Avrupa ülkeleri..
Belki bu piyango size de çıkabilir,sakın umutsuz olmayın,olur ya vatandaş olarak yerleşirseniz bu topraklara,size ömür boyu işsizlik maaşı,ömür boyu kalacak bedava ev,iyi refah seviyesi,falan filan..
100 dönüm bostan,oh yan gel yat Osman,ekmek elden su gölden nasılsa..

Gelelim bedava elektriğe..
Elektrik dahisi Nikola Tesla zamanının tam 100 sene önündeymiş..
O zaman o çok isteseydi ve olsaydı böyle şey,o bulur ve üretirdi bedava elektriği..
Adamcağız elektriği kablosuz ileteyim dedi,birkaç deney yaptı,ülke yerinden oynadı..
Yok efendim olmaz böyle,elektrik dağıtım şirketleri iflas eder,kepenk kapatırmış,falan,filan..

Uzaydan (Ufoyla) bunun yolu veya bilmediğimiz bir yöntemi gelse kaçak elektriği kullanma zevki nereden bulunur,yok bu olmaz,kimsenin işine gelmez,çünkü kaçağı kullanmak bir başka güzel..
Bedava,promosyonlu olunca koşup almaya genelde can atıyoruz..
Dayağı,zoru gördün kaç,bedava yemek gördün hemen çök..

Diyelim ki bedava elektriği buldun..
Nasıl buldun,amacın neydi,elektrik şirketlerini hiç düşünmedin mi,falan,filan..
FBI ABD’den gelip seni sorguya da çekebilir,çünkü global dünya bu,çok da küçük..
Patentiydi,vergisiydi,ıvırı,zıvırı,girdileri,gittileri çıktın,elinde komik bir pay kaldı..

Dünyada fizik,termodinamik,enerji yasaları dururken de buna izin verilemiyormuş...
Olsun,bulmak isteyen belki dahice kendi yasalarını bu büyük buluştan önce belki bulacak,sonra bedava elektriği (devri-daim makinesini) bulacak,sen nereden bilebilirsin ki..

Her şey iyi güzel de,kendin üretince sayaç derdi de hiç olmayacak,senin için çok iyi de,peki sayaç şirketleri senin yüzünden aç kalıp batacak mı,onun için bunu iyi düşün,bulmak için çok acele de etme,daha insaflı ol..:):):)

Saygılarımla.

@binbaşı hayatta temel üç insan tipi var.
1-Her şeyi bildiğini sanıp ezberle yaşayan cahiller
2-Bilime saygısı olup hayal edemeyen gerçek zeki insanlar
3-Hayal edebilen bilime saygısı olanlar

Birinci sıradaki insanlarla uğraşmak kolaydır zor olan ikinci sıradaki insanlardır.Bir sürü teknik tabiri yığdıkca yığar hayal edileni sorgulatır , umut kırar.Küçük bir ihtimal olma olasılığı bile olmaz..olamaz çünkü.

Sorgulamak iyidir çünkü hayatta mükemmel ve mutlak yoktur olsaydı hayat olmazdı.Öyleki dünyadaki herşey zannedildiği gibi mükemmel değildir.Şimdi mahalle müridleri küfredecekler ama mevlananın zıtların birlikteliği da böyle söyler.Hegelinde Marxında söylediği budur.Kötüde iyi vardır iyide kötü.Dolayısıyla doğru bilinende de yanlış vardır yanlıs bilinende de doğru.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri