Baymak main bar arızası

Merhabalar.
Baymak main 24 fi tek eşanjörlü kombim var.
Sorunum şöyle.
Kombi normal durumdayken bar yükseliyor ve ventil açıyor.
Ana vanayı kapatıp sıcak suyu açtığımda su yine az bişey akıyor ve bar düşüyor.
Sizce sorun nedir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar.
Baymak main 24 fi tek eşanjörlü kombim var.
Sorunum şöyle.
Kombi normal durumdayken bar yükseliyor ve ventil açıyor.
Ana vanayı kapatıp sıcak suyu açtığımda su yine az bişey akıyor ve bar düşüyor.
Sizce sorun nedir?

Ben kombici değilim
Bu marka kombim de yok.
Çift eşanjorlü kombim var .

Kombi su alma musluğu bozulmuş olabilir.

Genleşme tankı kontrolu yapılması.

Diğer arkadaşların ve konusunda uzman arkadaşların yorumları beklemeniz.

Kolay gelsin sağlıcakla

Kombinin şu akis semasini incelemek lazım.

Sizin cihazda tek esanjor var ise radyatör devresi ile sıcak kullanım suyu devresini ayıran bir adet 3 yolu vana olacak.

Sizde bu 3 yollu vana bozuk yada contalari sizdiriyor. Kullanım suyu besleme hattından radyatör devresine kaçırıyor. Bir sure sonra basınç emniyet değerine ulaşıyor ve ventil boşaltıyor.

Bu vananin contalari gidik ise bakımının yapılması yada arızalı ise değişimi gereklidir.

Yinede görmeden olası arızayı anlattım. Bu doğru bir sonuçtur diyemem cihazi incelemeden kanıya varmak doğru olmaz.

Kombinin şu akis semasini incelemek lazım.

Sizin cihazda tek esanjor var ise radyatör devresi ile sıcak kullanım suyu devresini ayıran bir adet 3 yolu vana olacak.

Sizde bu 3 yollu vana bozuk yada contalari sizdiriyor. Kullanım suyu besleme hattından radyatör devresine kaçırıyor. Bir sure sonra basınç emniyet değerine ulaşıyor ve ventil boşaltıyor.

Bu vananin contalari gidik ise bakımının yapılması yada arızalı ise değişimi gereklidir.

Yinede görmeden olası arızayı anlattım. Bu doğru bir sonuçtur diyemem cihazi incelemeden kanıya varmak doğru olmaz.
Kombi tek eşanjörlü. Yani 3 yollu vana yok

Musluğu değiştirdim. Sorun devam ediyor. Ana eşanjör delik. Sonuç olarak kombiyi değiştiriyorum

Bu şofben eşanjörü. Kombiler böyle değil. Teşekkürler yinede

2023-01-14 17.53.30.png

2023-01-14 17.52.02.png

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri