Bas aç kilit kurulumu

İş yerine parmak izi okuyucu alındı bunun için kapıya bas aç kilit bağlanması alttaki resimdeki gibi.
9526939942962.jpg

Bunun 12 v dc adaptör ile çalıştığı söyleniyor. Benim anlamadığım nokta
Parmak izi okuyucu, adaptör ve kilit bağlantısı nasıl olacak. Bir bilen varsa yardım ederse çok sevinirim.

parmak izi okuyucu çalıştı ve uygundur komutunu verince çıkışı aktif olur ve bir röleyi kapar.rölenin açık kontaklarından birini adaptörün p+ bağlantı yapın. rölenin diğer uçtan kablo alıp bas aç anahtara girin sonra oradan çıkıp kapı kilidine girin (12v ile çalışıyor dediğiniz )kapıdan çıkıp - bağlantı yapın

yada:eğer bas aç anhtar elektrikle açılan kilte entegre ise usttekı işlemde anahtar kısmını atlayıp bağlantı yapın yani rölenin diğer ucunu direkt kilide götürün

Kusura bakmayın bu konularda pek bilgim yok kusura bakmayın ama
Şimdi benim anlamadığım bas-aç kilit üstünde iki uç var, adaptörde iki uç var bunların hangisi nereye bağlanıyor. Biraz daha açık yazarsanız çok sevinirim.
parmak izi okuyucu çalıştı ve uygundur komutunu verince çıkışı aktif olur ve bir röleyi kapar.rölenin açık kontaklarından birini adaptörün p+ bağlantı yapın. rölenin diğer uçtan kablo alıp bas aç anahtara girin sonra oradan çıkıp kapı kilidine girin (12v ile çalışıyor dediğiniz )kapıdan çıkıp - bağlantı yapın

yada:eğer bas aç anhtar elektrikle açılan kilte entegre ise usttekı işlemde anahtar kısmını atlayıp bağlantı yapın yani rölenin diğer ucunu direkt kilide götürün

kardes bas ac kilit dedigin piyasada elektronik kapi kilidi diye de gecer..12 volt besleme ile calisir..yani 12 volt adaptorun ucunu soy.+ ve - yi kilidin klemens girislerine degdir.actigini goreceksin..elindeki parmak izi okuyucu cihazinin icinde ise 1 adet role var.bu role kapi kilidine komut veriyor..yani parmak izi cihaza tanimlandiktan sonra kullanici sahis parmagini ekrana degdirdiginde, cihaz kilide acil komutu gonderiyor ve kilit acik konuma geliyor..ben daha ince sifreli olarak bu tarz uygulamalar yaptim..parmak okm.cihazinin baglanti klemens girislerinin resimlerini gonderirsen daha kolay yardimci oluruz

yani röleden direkt kapı kilidine bağlantı yapılacak

işte benim anlamadığım adaptöre ayriyeten gerek varmı

işte benim anlamadığım adaptöre ayriyeten gerek varmı
adaptor olmadan nasil vereceksin beslemeyi arkadas! sana foto cek gonder yardimci olalim diyoruz ama sen hala baska seylerden bahsetmeye devam ediyorsun..hayirlisi olsun

acs 6666 şifreli kartlı tuş takımı takılı olan bir kapı için ben bu kapıyı açabilmek için alıcı kart ile uzakdan kumanda bağlamak istiyorum(müşteri istegi yüzünden).alıcı kart bağlantısı nasıl yapılır

Selonoidi tetikleyen tr e alıcının çıkış ucunu bağla ama voltajların aynı olmasına dikkat et, 2 si paralel olur .

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri