Balkon Işığı Aniden Söndü

umutdogan

Üye
Merhaba,

Balkonumdaki ışık aniden çalışmamaya başladı.
Duyun uçlarına kontrol kalemiyle baktım ve elektrik yok.
Elektrik anahtarının uçlarını kontrol kalemiyle kontrol ettim ve orada da elektrik yok.

Yani ne anahtarda ne de duyda elektrik görünmüyor.

Sıkıntı nerede olabilir? Ne yapmam lazım? Teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
evin girişindeki şalterlerin tümünü indirip kaldırın bazen attıgında şalter inmeye biliyor...onun dışında şalter arızalı olabilir yada boat içinde bir gevşeklik olabilir...

Teşekkürler. Şartel işi olmadı. Ayrıca balkondaki prizde elektrik var. Sadece duya hiç elektrik gitmiyor. Peki anahtarı söktüğümüzde kontrol kalemiyle kabloları kontrol edince hiç elektrik olmaması normal mi?

Ayrıca bu vaiven bir bağlantı. Yani her üç oda da balkona açılıyor ve üç odadaki anahtarlar balkonu açıp kapatıyordu. Şimdi hiçbirisi işe yaramıyor.

Şimdi tekrar bütün vavien'leri açıp kapatıp denerken ışık çalışmaya başladı. Sorunsuz çalışıyor. İlk kez böyle birşey gördüm. Acaba birbirlerini mi tıkadılar ya da anlık bir temassızlık mı oldu? Neyse sorun çözülmüş oldu. Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri