balitech 9909 8 kana kayıt cihazı sorunu

autekin

Üye
arkadaslar kayıt cihazı alarm öter gibi ötüyor görüntü yok yüksek sekilde buzzerdan ses geliyor ekran simsiyah

arkadaslar kayıt cihazı alarm öter gibi ötüyor görüntü yok yüksek sekilde buzzerdan ses geliyor ekran simsiyah

Bu bir hata uyarı sesidir..Ekranın simsiyah olması hatanın çözümünü bulmak için biraz sıkıntı doğurabilir...Bu durumda anakart ta sıkıntı olabilir diye düşünüyorum..Ama net değil...Cihazı görmüş olsam net cevap verirdim..Peki versiyon güncellemesi yaptınız mı ?...Yanlış versiyon atılmış ise bunun gibi hatalar verebilir...Başka markalarda buna benzer hatalar gördüm ..bu durumlarda rs 232 ile cihazı açıp doğru versiyonu atmak lazım....Saygılarımla

ilginiz için tesekkür ederim yazılımı nasıl atabilirim

Daha evvel rs 232 den data transferi yapmadı iseniz...Biraz zor diyebileceğim bir durum..elinizde bu cihaza uygun FTP server programları olması lazım...doğru olan dosyayı ( güncel olmasına gerek yok )ftpserver üzerine yükleyip en basitinden Winx altında bulunan hyper terminal üzerinden bağlanmanız gerekir..Tabi bu arada Cihaza ait özel bir kombinasyon tuş isteyebilir..Malesef onu bilmediğim için yanlış bir bilgi vermek istemem..Genel yol budur..Dediğim biraz çetrefelli bir durum...Diyelim ki işlemi yapacaksınız bir ups e takılı olması gerekir..Ani bir elektrik kesilmesinde cihaz bir daha eçılmayabilir...Anakartta bulunan entegrenin değişmesi gerekebilir...Aman Dikkat...

adaptör cıkıslarını kontrol et hepsi dogrumu ve baglantılarını kontrol et
:rolleyes:

balitech dvr kayıt cıhazlarına yazım internet üzerinden yazılım atılıyor versinunuda ordan bakıp güncellemsini internetten indirebilirsin.
internet ayarlarını yaptıysan ordan giriş yap yapmadıysan ıp 192.168.1.100 dur eger modemin ıp 192.168.2.1 üzreinden dağıtıyorsa ıp sabitle kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri