Aylarca çekili halde duracak kontaktör

adiga

Üye
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi aylarca çekili halde duracak bir kontaktör düşünün. bu süre zarfında belki 30-40 kere kontak bırakacak (kontak bırakma süresi her bırakma için maksimum 2 saat) diğer tüm zamanlar çekili halde duracak. böyle bir kontaktör ne kadar zamanda bozulur. kontaktörün çekili halde durması bobinlerde ısınmaya yol açıp çabuk bozulmasına sebep olmaz mı? teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kaliteli kontaktörlerde,şalt sayısı 10-15 milyondur ( mekanik ömür yönün-
den ).Nominal akımında çalışır ise,
kontaklar bu ömür için uygundur.Ka-
liteli ürün dokümanlarında bu bilgile-
ri bulabilirsiniz.10 yıl çalıştığım 3000
motorlu bir fabrikada,kontaktör ve kontak değiştirdiğimizi hiç hatırla- mıyorum ( AEG ,SİMENS,KLÖKNER
MOELLER ).

Kaliteli kontaktörlerde,şalt sayısı 10-15 milyondur ( mekanik ömür yönün-
den ).Nominal akımında çalışır ise,
kontaklar bu ömür için uygundur.Ka-
liteli ürün dokümanlarında bu bilgile-
ri bulabilirsiniz.10 yıl çalıştığım 3000
motorlu bir fabrikada,kontaktör ve kontak değiştirdiğimizi hiç hatırla- mıyorum ( AEG ,SİMENS,KLÖKNER
MOELLER ).
hocam şalt sayısı dediğiniz herhalde kontakların çekme bırakma sayıları. fakat benim sorunum sürekli çekili kalması. sürekli çekili halde kalması sorun olurmu asıl mesele bu.

Bazı kontaktörlerde iki adet giriş voltajı oluyor. Biri çektirme voltajı diğeri tutucu voltaj.
Kontaktörler genelde çok uzun zaman çekili kalabilir.

çekili kalması çekip bırakmasından daha iyi

Normalde kapalı kontaklarını kullanmak daha mantıklı olmazmı;bu sayede enerjide kaldıgı süre daha az olur diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri