Aydınlatma Ödevi

Arkadaşlar hocamızın vermiş olduğu ödev için aşağıdaki özelliklere sahip proje arıyorum.
-6 daireli en az (3+1)
-Kapıcı dairesi, kömürlük ve bodrumu olan
Boş mimari proje arıyorum. Aydınlatma hesabı olmasa daha iyi olur. Hesabını kitabını ben yapacağım sadece bu bina lazım yani :)

Yardımcı olmanızı bekliyorum. Kolay gelsin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
isteklerine uygundur umarım.

Ekli dosyalar

• TEKKAT ELEKTRİK PROJESİ.rar
    88.2 KB · Görüntüleme: 9
Hayır:) Arkadaşlar çok teşekkür ederim incelemeye başlıyorum. Sınıfta herkes hazır hesaplı bulmuş zaten bir ben uğraşıyorum

arkadaş sakarya üni.de okuyor sanırım. cenk hocanın verdiği ödev bu

İşin trajikomik yanından bahsetmek istiyorum, okulda en ince detayına kadar yok duvar rengi yok tavan rengi yok kirlilik faktörü kıl tüy yün bir sürü fonksiyon içinde yığınla hesap yaptırırlar , uygulamada projecilerin % 45'i hesabı yapmaz ve göstermez diğer % 45'ı m2'si 12w'tan hesaplanmıştır diye yazar geçer, tesisatı yapan uygulamacının ampul gücü ile işi olmaz eve oturan şahısın zaten projeden haberi olmaz.
Sonuç mu?
- Tavanda üç tane kablo var diğerinde iki tane neden böyle yapmışlar acaba? avizeyi üç kollu mu alsak 4 kollu mu?
- Ya bey geçen filanca mağazada sarı ışık veren bir ampul gördüm az enerji harcıyormuş onlardan alalım olmaz mı kaç tane alsak ki ? :D

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,132
Son üye
probey313

Yeni konular

Geri