Avize bağlantısı.

Bence en doğrusu bir elektrikçi çağırmanız.
Siz benden daha üst seneler mühendislik mesleği içerisinde bulunmuş insanlarsınız. Sizin devrinizi bilmiyorum abilerim ama bu devirde genel renk standartlarına uyanlar genelde OG işlerinde oluyorlar(Daha yanlış renk kullanan görmedim). Geçen kontrole gittim bir ev tesisatını adam elimde kablo kalmadı toprak kablosundan fazla kaldı ondan kullanıvereyim dedi gözümün önünde :D Ev tesislerinde kablo yetmiyorsa yapıştır geç uyguluyor elektrikçiler artık. Sarı yeşil toprak kablosu faz kablosu mu nötr kablosu mu belli değil artık ev tesislerinde.
Nötr çıplak tesisat bile gördüm. Topraklamasi hiç yoktu. Kendim çektim. Devlet lojmanı.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Konu hakkında hakkımızda bilirkişi raporu tutmuşlar. Alayımizin diplomasına el koyup tekrar ikmal eğitimi ve sınava tabi tutacaklarmış 😀 Yüksek makamlardan konuya itiraz geldi.
https://www.birimfiyat.net/35.160.1155-guvenlik-hatli-avize-sortisi
"Bahse konu olanlar güvenlik hatsız avize sortisi.." der ve yırtarız hocam.
Ama servet hoca yandı bence... Evinde 1.5 kablo ile priz sortisi yaptığını yazmıştı bi ara, yönetmeliğe karşı da bi tavır sergiledigini hissediyorum. Anarşik sanirsam.... 🤣

"Bahse konu olanlar güvenlik hatsız avize sortisi.." der ve yırtarız hocam.
Ama servet hoca yandı bence... Evinde 1.5 kablo ile priz sortisi yaptığını yazmıştı bi ara, yönetmeliğe karşı da bi tavır sergiledigini hissediyorum. Anarşik sanirsam.... 🤣
Servet hoca zaten künefe gibi olmuş. Daha nasıl yanacak. Çatalı kaptığın gibi dalacaksin. Yanında süt de iyi gider.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri