Led avize elektrik bağlantısı sorunu

nereus35

Üye
led.jpg
WhatsApp Image 2023-07-06 at 15.36.34.jpeg

Arkadaşlar resimdeki 36 W avizenin montajını yapmaya çalışıyorum.Tavandan gelen üç kablo var renkleri sarı-kahverengi ve siyah.Led avizenin driverından çıkan iki kablo var. Avizenin led driverının faz kısmından çıkan kabloyu tavandan gelen kahverengi kabloya bağladım. (Enerjili kablo) diğer kabloyu da sarı kabloya taktım. Avize çalışmadı. Aynı bağlantıyı seri lamba ile yaptığımda çalışmıştı. Anahtar olarak komütatör anahtar kullanılmış. Sorunu nasıl çözebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ekli dosyayı görüntüle 99337Ekli dosyayı görüntüle 99338
Arkadaşlar resimdeki 36 W avizenin montajını yapmaya çalışıyorum.Tavandan gelen üç kablo var renkleri sarı-kahverengi ve siyah.Led avizenin driverından çıkan iki kablo var. Avizenin led driverının faz kısmından çıkan kabloyu tavandan gelen kahverengi kabloya bağladım. (Enerjili kablo) diğer kabloyu da sarı kabloya taktım. Avize çalışmadı. Aynı bağlantıyı seri lamba ile yaptığımda çalışmıştı. Anahtar olarak komütatör anahtar kullanılmış. Sorunu nasıl çözebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.
Tavandan gelen üç kablodan biri nötr diğerleri anahtar marifetiyle fazdır. Siz drivere nötr bağlamadınız büyük ihtimal.

Avizeyi takmadan önce seri lamba ile kontrol ettim sarı kablo ve kahverengi kabloyu bağlayarak. O zaman lamba yanmıştı. Anahtarı kontrol ettiğimde kapalı konumda iken sarı kabloda enerji var. Dediğiniz gibi nötrü bağlamamış olabilirim. Birkaç kombinasyon daha deneyeceğim. Driver'a zarar vermiş de olabilirim.

Avizeyi takmadan önce seri lamba ile kontrol ettim sarı kablo ve kahverengi kabloyu bağlayarak. O zaman lamba yanmıştı. Anahtarı kontrol ettiğimde kapalı konumda iken sarı kabloda enerji var. Dediğiniz gibi nötrü bağlamamış olabilirim. Birkaç kombinasyon daha deneyeceğim. Driver'a zarar vermiş de olabilirim.

Driver'a zarar vermiş de olabilirim.
Trafoya fiş yapın dışarıdan prizde deneme !!!

Komütatör anahtarı tekli , ikili veya çeşitli versiyonlarda açma kapama .

Dİğer .

Bu videyodan çözümleme yapmanız .

gunsan-eqona-vavien-anahtar-baglanti-semasi.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri