Avize bağlantısı

Debım61

Üye
Arkadaslar selam herkese...
Evde avize takacam fakat bir türlü baglantiyı yapamadım.Normalde tavandan gelen 3 kablodan 2 faz 1 nötr olması gerekir. Nötrden elektrik gelmez diye biliyorum. Ama benim 3 kabloda da elektrik var.O yüzden mi avize yanmadı bi türlü bana yardım edebilir misiniz.?? Anahtardakı kablo bağlantısı bu şekilde yapılmış.sol taraftaki yanmayan taraf.sağ taraftaki yanıyor. Yine sorularınız varsa yanıtlarım.
IMG-20171004-WA0008.jpeg
IMG-20171004-WA0006.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kahverengiler faz olarak görünüyor.Avizenin uçları yanlış olmasın.

Avize eskiden beri kullandığımız avize. Taşındık ev yeni 0 ev. kutu doğru bağlanmış ise 3 kablodan elektrik gelmesi nedir.nötr hangisi o zaman.
Tavan bu resimdeki gibi. Avizede kahve ,mavi ve sarı yeşil var. Sarı yeşili maviye bağladım .diğerlerinde kahveler. .olmadi

Ekli dosyalar

• 15083189705751587880090.jpg
    15083189705751587880090.jpg
    177.9 KB · Görüntüleme: 16
avizeden gelen maviyi tavandan gelen maviye bağlayın.

Bağladım yine olmadı. Tavandaki mavide de elektrik var

o zaman elektrikçi çağırmanız en temizi.
çünkü bu noktadan sonra çarpılma riskiniz vardır.

odadaki buat açılmalı. takozdaki mavi kablonun buattaki sigorta kutusundan gelen nötr hattına bağlı olmalı.

Bazı yurtdışından gelen avizelerde toprak bağlantısıda oluyor. Buna dikkat edin, aksi takdirde avize gövdesine fazı bağlayıp ölüme sebebiyet verebilirsiniz. Bir elektrikçiden yardım alın, kendi başınıza özellikle evde yalnızken böyle riskli işlere girişmeyin.

Saygılar...

Avize bağlantılarını söküp uçları boşa alın. Tekrar kontrol edin. 2 faz 1 nötr geliyorsa ya avize bağlantısı yanlıştır yada nötr gelmiyordur

Avize bağlantılarını söküp uçları boşa alın. Tekrar kontrol edin. 2 faz 1 nötr geliyorsa ya avize bağlantısı yanlıştır yada nötr gelmiyordur
Tavandan nötr gelmiyor.3 kabloda elektrik var.avize eski yillardir calisıyordu.

Bina tesisatını çeken arkadaş Nötr yerine faz vermiş çağırın düzeltsin. Veya anahtardaki kırmızi kabloyu buhattan bulunuz ve fazdamı nötr demi bakınız baz ise yanlış nötr e bağlayınız

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri