Autocad kullanımı

merabalar auto cad le bilgisi olan arkadaş lardan bi konu hakkında yardım istiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder

*****@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşım problem nedir? Az çok bi bilgim var belki yardımcı olabilirim.

sorun şu elektrik tesisatı çizmek için hangi programı kullanmak gerekiyo..birde nerden başlamak gerekiyo.verdiğiniz cvp için tşk ederim

Yazmışsın zaten autocad diye :)
Onu beğenmezsen e-plan, etap, cafaso gibi bir yığın program var. beğen beğendiğini.

Nereden başlamak gerektiği hususuna gelince. Bilen birisinin yanına oturup sorman en kolayı. Veya kursa gitmen.

Autocad programının kendisini biliyorum ama senin gibi bende elektrik tesisatını bilmiyordum, öğrenmek de istiyordum. Bunun için kaynak vs baktım ama bir autocad programının çalışmasını anlatan kaynaklar gibi proje çizimini adım adım öğretecek kaynak bulamadım. Şuan kursa gidiyorum bu şekilde öğrenmeye çalışıyorum. En iyisi bir kursa yazılman..Meslek liselerinde verilen Autocad (Proje okuma ve projelendirme) kursları daha iyi. hem ücretsiz bilgin vardır belki, çok da yararlı tavsiye ederim...

proje okumayla ilgili bi sorunum yok.kendimi geliştirmek için ilköncelikle nerden başlamayalım.bide bende auto cad 2009 programı war bu program sizce başlangıç da öğrenmek için yeterlimi.verdiğiniz siteye üye oldum fakat dosya indiremiyorum ordan da galiba ücretli üyelik istiyo.verdiğiniz bilgiler için sonsuz teşekkürler...

ne öğreneceksen autocad okulundan öğreneceksin. zaten yeterince döküman vardır. video püf noktaları örnek çizimler ne ararsan bulabilirsin.
kısa yolları bilmek lazım öncelikle, o doğrultudan çalışmaya başlayabilirsin.
daha sonra mimari proje üzerinden autocad çizimi ölçeklendirme
katman oluşturma katman düzenleme gibi konular
daha sonra ise excel de hazırladığın hesaplamaları autocad e atmayı öğrenirsin.
fazla zor değil yeterki araştırmayı elden bırakma.

Arkadaşım bende seninle aynı durumda sayılırım. Ben çizilmiş projelere bakarak benzerlerini çiziyorum ve hesaplamalarını yapıyorum.

aslında proje cizmek icin mikrosoftun Visio diye bi yazılımı var
o da güzel bence cok kolay ve denenmeli
otocad de zaten vazgecilmez:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular