Huawei Sun 2000 50KTL M3 İnverter mppt max giriş akımı ve kısa devre akımı

ræven

Üye
Merhabalar;
Elimde konuda bahsi geçen inverter mevcuttur.
Elimdeki (CW545) paneller ve inverterin datasheetlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
İnverter 4 mppt 2'şer girişten oluşmakta fakat ben iki girişinide kullanınca mppt max giriş akımını aşıyorum, max kısa devre akımını aşmıyorum.
Huawei Türkiye distribitörü ile görüştüm kısa devre akımını baz alabileceğimi sözlü olarak beyan etti. Bende yazı istedim attığı yazıyıda ekliyorum. Yazıda güç kat sayısından bahsedilmekte, kısa devre akımı ile ilgili bir ibare bulunmamakta ve belirtilen güç katsayısına ulaşmak için ya mppt max giriş akımını ya da gerilimi aşmam gerekiyor.
Proje onaylatma kısmı bu yazıyla hallediliyor o konuda sıkıntı yok.
Benim sormak istediğim bu inverter hakkında bilgisi olan veya kullanan varsa mppt max giriş akımını ya da gerilimini aşarak kullanılması sıkıntı oluşturur mu ?
GES Tesisi düzgün ve sorunsuz çalışır mı ?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..

Ekli dosyalar

• datasheet-sun2000-50ktl-m3-20230302.pdf
    387.8 KB · Görüntüleme: 8
  • cwt-m12-108-percmono-half-cut-multi-busbar-630-tr.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 7
  • 060122 Huawei SUN2000 Evirici DC Yükleme Katsayısı Beyannamesi.pdf
    486.6 KB · Görüntüleme: 7
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba;
Kullandığınız inverterin max giriş akımı 30 A olup bahsettiğiniz panel ile 1 mppt'nin 2 stringini de kullanırsanız giriş akımınız 35,89 A olmaktadır. Bu durumda istediğiniz panel ile inverter uyumlu değildir. Proje onaylatma ile alakalı olarak da paylaşmış olduğunuz yazı inverterin DC giriş akımı ile alakalı değildir, 50 kW'lik bir inverteri 75 kW DC güç ile yükleyebileceğinizi söyleyen bir yazıdır.

Sadede gelecek olursak, paneliniz ile inverteriniz uyumlu değildir, konuyu açma tarihinize göre muhtemelen şimdiye kadar projeyi onaylattınız fakat kesinlikle onaylanmaması gereken bir projedir. Sizin için yaptığım hesapları ekte paylaşıyorum.
Şayet inverterin mppt'lerinden sadece birer string girişi yaparak kullanacak olursanız o şekilde sisteminiz uygun olacaktır.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    74.5 KB · Görüntüleme: 22

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular