Audio görüntüsüz diafon

Auodi görüntüsüz diafon kullanıyoruz.Fakat dışarıdan ve apartman içi zil basildigında ,diafon üstü LED yanıyor,hoperlorden çok çok az ses geliyor,duyulmuyor.Kapi otomatik çalışıyor.Diger dairelerde sıkıntı yok,arıza sebebi nedir,yeni diafonmu almam lazım ?Kablo sıkıntısını vardır?Yardımcı olabilecek var mıdır?8 telli sistem,kapicisiz.

Auodi görüntüsüz diafon kullanıyoruz.Fakat dışarıdan ve apartman içi zil basildigında ,diafon üstü LED yanıyor,hoperlorden çok çok az ses geliyor,duyulmuyor.Kapi otomatik çalışıyor.Diger dairelerde sıkıntı yok,arıza sebebi nedir,yeni diafonmu almam lazım ?Kablo sıkıntısını vardır?Yardımcı olabilecek var mıdır?8 telli sistem,kapicisiz.
güzel insan yardımcı olacak mutlaka vardır, vardır da. verilen bilgi sizce yeterli mi? üzerinde ölçüm filan yaptınız mı? temasızlık yapan kablo olabilir mi? gibi, gibi bir çok kriter varken nasıl bir tahminde bulunalım? hani sök resim filan paylaş, ölçtüm görmedim de. ben bunlardan anlamam dersen bir elektrikçiye söyle değişim yapsın.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
güzel insan yardımcı olacak mutlaka vardır, vardır da. verilen bilgi sizce yeterli mi? üzerinde ölçüm filan yaptınız mı? temasızlık yapan kablo olabilir mi? gibi, gibi bir çok kriter varken nasıl bir tahminde bulunalım? hani sök resim filan paylaş, ölçtüm görmedim de. ben bunlardan anlamam dersen bir elektrikçiye söyle değişim yapsın.
Tavsiyeniz için teşekkürler.Soyle özetlemek isterim kablo baglanti ve kopma varmı diye kontrol ettim ,bir sikinti gözükmüyor.Kart üzerinde bir anormallik gözükmüyor.Olcum konusunda tavsiyede bulunursanız, hangi uçlarda ne gibi değer görmem gerekiyor vb.Olcumde gormeme halinde ne gibi ihtimaller olabilir, belirtirseniz bu konuda sizler uzman olduğunuz için cevabınızı bekliyorum .

Tavsiyeniz için teşekkürler.Soyle özetlemek isterim kablo baglanti ve kopma varmı diye kontrol ettim ,bir sikinti gözükmüyor.Kart üzerinde bir anormallik gözükmüyor.Olcum konusunda tavsiyede bulunursanız, hangi uçlarda ne gibi değer görmem gerekiyor vb.Olcumde gormeme halinde ne gibi ihtimaller olabilir, belirtirseniz bu konuda sizler uzman olduğunuz için cevabınızı bekliyorum .
uzmanlık başka bir şey tamirci olarak söyleyebilirim. kaç voltta çalışıyor bilmek lazım, önce voltaj ölçülür, sonra hoparlör omajını ölçersin. üzerindeki bileşenleri, tuşları her şeyi test edersin. bakarsın tuşların biri kaçırıyordur. yani onlarca şık var karşında. nasıl bilebilirim ki? yani top sende.

as202 modellerinde sıkça rastlanan durumdur bu, dikdörtgen 8 damar kablo olanıdır, ve genelde kararmış bir direnç olur, soğuk lehim atması ve montaj esnasında sıklıkla klemens'e giriş yapılırken yapılan işçilik hatası nedeniyle altta kısadevre olan teller olma olasılığıda sıkça rastlanır,
1 ve 6 ve gri ile siyaha dokunma diğerlerini sök tekrar tak, düzelmezse
ana panoda onun santrali vardır etiketine bak as202 serisi ise bir elektrikciden şube alır takarsın, söküp götürme yenisini getir tek tek aktarım yap kablolamayı,

201 serisi 4 damarlı tam kare küçük şubedir, onun hakkında fazla birşey söyleyemicem

Son düzenleme:
Iyi günler ustalarım, 26 daireli bir apartmana taşındım, bir kısmı tanıdık ve daha önce bir çok konunun elimden geldiğini bilmekte. Daha önce diafon - zil sistemini hiç incelemedim. Binamızda as302 model santral, es 102 model daire paneli mevcut. Zillerimiz çalışıyor ancak ben gelmeden önce iki defa kapı otomatiği yanmış ve tamire gelenler tesisatta dairelerden gelen otomatik hattında sürekli bir akım olduğunu, bununda kilit açma motorunu yaktığını söyleyip hangi daire olduğunu tespit edemeyeceklerini belirtmişler. Ve kapı üstündeki motoru söküp sistemi bu haliyle bırakmışlar. Santral üzerinde kırmızı bir led sürekli yanıyor. Şimdi bina sakinleri benden sıkıntıyı çözmemi bekliyor. En ucuz maliyetle sistemi faal hale nasıl getirebilirim?
Ölçümünü nasıl yapabilirim?
Nelere dikkat etmem gerekir?
Bilgisi olan ustalarımız yardımcı olabilirse sevinirim.

Iyi günler ustalarım, 26 daireli bir apartmana taşındım, bir kısmı tanıdık ve daha önce bir çok konunun elimden geldiğini bilmekte. Daha önce diafon - zil sistemini hiç incelemedim. Binamızda as302 model santral, es 102 model daire paneli mevcut. Zillerimiz çalışıyor ancak ben gelmeden önce iki defa kapı otomatiği yanmış ve tamire gelenler tesisatta dairelerden gelen otomatik hattında sürekli bir akım olduğunu, bununda kilit açma motorunu yaktığını söyleyip hangi daire olduğunu tespit edemeyeceklerini belirtmişler. Ve kapı üstündeki motoru söküp sistemi bu haliyle bırakmışlar. Santral üzerinde kırmızı bir led sürekli yanıyor. Şimdi bina sakinleri benden sıkıntıyı çözmemi bekliyor. En ucuz maliyetle sistemi faal hale nasıl getirebilirim?
Ölçümünü nasıl yapabilirim?
Nelere dikkat etmem gerekir?
Bilgisi olan ustalarımız yardımcı olabilirse sevinirim.
Sizden beklenen iyi bir usta bulup ona nezaret etmeniz olabilir. Mesleğiniz olmayan bir işi sizden beklemeleri anlamsız. Sizin, bilmediğiniz bir işi buradan almayı umduğunuz bilgilerle yapabileceğinizi düşünmeniz daha büyük sorunlara yol açmanıza sebebiyet verecektir. Size önerim "en ucuza maletmek için" ehil bir elektrikçi bulmanız yönündedir.

Sıkıntı şu; bulunduğumuz yerde ehil usta yok, önceki evimde (0 bina) elektrik problemi vardı mutahhit yapan ustayı gönderdi yapamadı, kendim bi usta buldum yapamadı, en son kontrol kalemini elime aldım tek tek, yavaş yavaş kontrol ederek küçük oda buatında sorunu buldum çözdüm, ve benim getirdiğim ustanın yanlış yaptığı sigorta sistemini düzelttim bunun üstüne 1 sene şalter atmadan oturdum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri