ATX power supply modifiye ile 12 V - 40 V converter Anfiler için

Merhaba değerli kontrolkalemi üyeleri biz atx güç kaynağından 12 v dc gerilimi alıp 40 v dc dönüştürecekbi konvertör devresi arıyoruz. yaklaşık olarak 40 V 2 A verse yeter. Ayarlı olsa (0-40 V) dahada güzel olur.
Bilgisi olan varmı?

smps güç kaynaklarına bakın derim

yüksek gerilimle ilgilidir. zararla ilgili herhangi bir sorumluluk bana ait degildir.
atx in en büyük trafosunu sök. suda kaynat. 2 parcaya ayrılacaktır. sarımlarımı sayaraktan ayır. 12 volt a giden sarımları sarısının 2 katı uzun 2 katı kadar ince telle 2 kat turda sar. 2x24 volt elde edebilirsin. ancak psu nun 12 volt geri beslemesinide halletmelisin. bunuda 2x24 volt üzeridnen 12 volt geri besleme hattı üzerine 12 v verecek durumda bi devre tasarlayarak çözersin. mantık buna yakındır. azıcık inceleme yeterli olacaktır. sarımlara ve yüksek gerilime dikkat edin. kolay gelsin.

bilmiyorum nekadar doğru bir düşünce ama atx çıkışlarından 12voltluk 3 tanesini, 3.3 voltuk(turunculardan) 1 tanesini seri bağlayıp 40 volt elde edebilirmiyiz? ( (-) -siyah- sarı- siyah- sarı -siyah -sarı -siyah -turuncu- (+) bağlantısı ile) yaptığım devrede kullandığım işlemci vcc olarak 40 v istiyor. elimdeki atx güç kaynağını bozar mıyım?

atx güç kaynagındaki standby trafosu kaç khz ile sürülmeli bilgisi olan varmı

Siwiçmod sistemlerde bilginiz yoksa arkadaşlar lütfen yorum yapmayın
1 trafo ayarlarıyla oynamak karta zarar verir
kartlar trafoların sarım oranlarına göre tasarlanmışdır enküçük bir oynamadan geri besleme sistemi çökeceğinden ya çalışmaz yada yanar
2 seri bağlamayı denemedim ki çalışıyor gözükse bile yüke binince yanar
piyasada 40 volt trafolar mevcutdur illa küçük yer kaplamasın diyorsan elektronikçiye git paraya kıy satın al
eski at veya atx powerlerde bütün şaseler birdir tarfoları yüksek frekansda çalışır herbir voltajı tek tek çıkarmaz 5 volt çıkışından hem 5 hemde 3 12 voltdan 12 ve 7.5 gibi tarfo çıkışlarından alınan voltajlar uygun değerde işlenir

Forum istatistikleri

Konular
128,367
Kullanıcılar
450,238
Son üye
TaHao

Yeni konular

Geri