Astronomik Zaman Rolesi

astronomik zaman rölesinin, röle çıkışlarını kontaktöre bağlarsınız böylece istediğiniz güce kadar kontaktör takıp aydınlatmayı yaparsınız zor bir iş değil

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Teşekkürler

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Merhaba arkadaşlar ben komur madeninde elektrikci olarak calisiyorum 1 kilometrelik bir mesafede sirketimize ait sokak lambalari var biz sabah aksam manuel olarak bicakli kesici ile acip kapatiyoruz.ben burada astronomik zaman rolesi kullanabilirmiyim ve nasil baglarim bu konuda bilgilerinize muhtacim saygilar...

En yaygın kullanılan Entes'in DTR14 Astronomik rölesinin bağlanttı şeması;
astronomik.jpg
Not:Şemadaki fotosel göz isteğe bağlı kullanılabilindiği için gösterilmiştir.

Bu rölede yukarıda görüldüğü üzere iki adet enversör kontak vardır. İki kotakta ayrı ayrı programlanabilir örneğin aydınlatma panosundan iki linye çıkılıp belli saatler arası 2.linye enerjisi tasarruf amaçlı kesilebilir. Mesela akşam hava karardıktan sonra gece 12'ye kadar yoğun çalışma vardır iyi bir aydınlatma gerekir gece 12'den sabaha kadar daha düşük bir aydınlatma yeterli olabilir.

Fotosel gözlü zaman röleleri problemlidir. Astronomik röleyi bir kere kurup ayarlarsanız ondan sonra unutursunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler vermiş olduğunuz bilgi için

biz sokak aydınlatmalarında düne kadar fotosel röle kullanıyorduk sonrasında astronomik zaman röleleri ile değiştirmemiz istendi
haliyle bir çok farklı model kullanır olduk
kiminde ayar sıkıntısı
kiminde de enerji kesintisinde röle saatinin geri kalması gibi problemler ve her defasında yine ayar yapmak durumunda kaldık
fotosel rölelerde herhangi bir problem yaşamadık.
bu yönde düşünmenizi tavsiye ederim.

Astronomik röleler piyasaya çıktığından beri kullanımını yakından takipteyim set değerlerini bir kez doğru girdikten sonra en ufak bir problem yaşamadık.
Eski fotosel gözlü röleler bizi yıllar boyunca uğraştırdı, yok göz ışık alıyor muhafaza içine alalım yok kar yağdı yerdeki beyaz kar örtüsünden yansıma alıyor, yok pano içine havalandırma panjuru yanına alalım bari yok bu sefer örümcek ağ yapmış kirlenmiş,yok araba farının ışığını alıyormuş... v.s. uzun lafın kısası çok dertliydi.
Ben kesinlikle astronomik röle derim tercih tabii ki sizin.

Astronomik röleler piyasaya çıktığından beri kullanımını yakından takipteyim set değerlerini bir kez doğru girdikten sonra en ufak bir problem yaşamadık.
Eski fotosel gözlü röleler bizi yıllar boyunca uğraştırdı, yok göz ışık alıyor muhafaza içine alalım yok kar yağdı yerdeki beyaz kar örtüsünden yansıma alıyor, yok pano içine havalandırma panjuru yanına alalım bari yok bu sefer örümcek ağ yapmış kirlenmiş,yok araba farının ışığını alıyormuş... v.s. uzun lafın kısası çok dertliydi.
Ben kesinlikle astronomik röle derim tercih tabii ki sizin.

Bu aralar benimde astronomik roleyle bir aydınlatma işim olacak gibi. Bana bunun tam bir bağlantısını, ayarlaması nasıl yapılıyor gibi ayrıntılı bir açıklama yaparmisiniz. Simdiden tesekkürler.

Sent from my SM-T210 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Bu aralar benimde astronomik roleyle bir aydınlatma işim olacak gibi. Bana bunun tam bir bağlantısını, ayarlaması nasıl yapılıyor gibi ayrıntılı bir açıklama yaparmisiniz. Simdiden tesekkürler.

Buradan size uygun olan astronomik zaman rölesini seçebilirsiniz; ENTES

Seçtiğiniz ürün kodu üzerine tıkladığınızda o ürün sayfası açılacak pdf kullanım kılavuzunu indirebilirsiniz. Anlamadığınız yada kafanızın karıştığı yer olursa sorabilirsiniz.

Teşekkürler bir bakayım.

Diğer bir konu başlığı altında açmış olduğunuz Villa aydınlatma işinde kullanacaksanız DTR10-t işinizi görecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,054
Son üye
Kupra040822

Yeni konular

Geri