Asit algılama sensörü

Esselamu Aleyküm

Asit dolu tanka sensör koyup sıvı sabit bir seviyeye düştüğü zaman, bu seviye değişmiyecek, sinyal almak istiyorum. ucuz, arıza yaptığı zaman kolay değiştirilebilen bir sensör arıyorum.

bu asitin yapısı nedir plastiğe yada metale zarar veriyormu? ultrasonic öneririm ama tabi fiyatı yüksek seviye soropları var makul fiyatlara onları kullanabilirsin kablosuna zarar vermyecekse daldırma kablosuna zarar vereceksede o istediğin seviyede tankın gövdesine monte edilmelidir.

bu asitin yapısı nedir plastiğe yada metale zarar veriyormu? ultrasonic öneririm ama tabi fiyatı yüksek seviye soropları var makul fiyatlara onları kullanabilirsin kablosuna zarar vermyecekse daldırma kablosuna zarar vereceksede o istediğin seviyede tankın gövdesine monte edilmelidir.

Asit plastik tankta duruyor, şu anda seviye için krom kaplı çubuk kullanılıyor. Belirli bir süre sonra çubukların üzerleri kaplanıyor ve iletkenliğini kaybediyor. Çubuklar temizlenip tekrar yerine takıldığında çalışmaya devam ediyor.

Asit plastik tankta duruyor, şu anda seviye için krom kaplı çubuk kullanılıyor. Belirli bir süre sonra çubukların üzerleri kaplanıyor ve iletkenliğini kaybediyor. Çubuklar temizlenip tekrar yerine takıldığında çalışmaya devam ediyor.
seviye çok hassas değilse daldırma plastik şamandra kullanılabilir tabi en temiz yöntem ultrasonic kolay gelsin

bu sensörü kullanabilirsin,
Sensörün özelliği plastik veya cam özlü tankları delmeden 10 mm et kalınlığındaki tankların içindeki sıvıları temassız olarak algılayabilir...
Bir çok fabrikada bu uygulamyı yaptım sorunsuz çalışıyor rahatlıkla uygulayabilirsin...

http://www.balluff.com/Balluff/de/ProductsChannel/Product+Detail/en-gb/ProductDetail.htm?ProductID=BCS+D50TT05-PSCFAC-ET02&ProductGroupGuid={3856A2AB-0124-4FF2-B853-5EF3D779439F}&ProductGroupName=Capacitive%20Sensors

Evet Balluff kullandık.

S.A.
Sn. Arkadaşım kapasitif sensorler var bunları plastik tankın dışından rahatlıkla kullanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri