Asenkron motoru yavaştan hızlıya nasıl çalıştırırım

kral33080

Üye
Merhabalar Asenkron motoru ilk başta 5-6 sn yavaş çalıştırmak sonra normal hızına dönsün istiyorum yani yavaş kaldırmak için ne yapılabilir nasıl bağlantı yapmalıyım ne tür bir yol verme uygulamalıyım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Böyle iki farklı set değeri girilip araya da zaman konulabilen çılgın sürücüler varmı , belki bu PLC ile sürücü kombinasyonu ile sağlanabilir .

Startı bir yardım röle ve onunla devreye giren bir zaman rölesi kullanın. Sürücünün 24 V.(veya kaç volt ıse) zaman rölesinin müşterek kontagına verın. Normalde kapalı kontakdan ayarlı düşük frekansa, Normalde açok kontakdanda yüksek frekans ayarladıgınız termınale giriş yapın. Menuden de, bu ıkı termınal girişini orpoğlamlayın.

Startı bir yardım röle ve onunla devreye giren bir zaman rölesi kullanın. Sürücünün 24 V.(veya kaç volt ıse) zaman rölesinin müşterek kontagına verın. Normalde kapalı kontakdan ayarlı düşük frekansa, Normalde açok kontakdanda yüksek frekans ayarladıgınız termınale giriş yapın. Menuden de, bu ıkı termınal girişini orpoğlamlayın.
Böyle bir uygulamayı hangi sürücüyle yaptın abi ?

Bütün sürücülerle yapılabilir.Zaman ayarı yerıne elle komut vereceksenız, röle yerıne anahtar veya kontak baglayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri