asenkron motora telefon ile yol verme

herkese iyi akşamlar asenkron motora telefon ile yol vermek için devre arıyorum fakat bulamıyorum proje ödevim lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kardeş tam yerinde konuyu actin dilimin döndü gunce anlatıyorum
1.dtmf decoder alacaksın veya yapacaksın mt8870 decoder ses kod çözücü entegre si piyasada var birtane 16f628 pcb de vardır net te aramak lazim
2.cep te fonu lazim eski nokia 1100 1110 is görür telefondan kulaklık girişini swciceksin menüden telefon açıldığında açılış şifresini gireceksin aradigin telefondan motor çalışacak kapama şifresini de verdiğinde motor stop edicek
http://www.edgefxkits.com/blog/dtmf-decoder-application-circuits/

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benimde bu konuda şöyle bir fikrim var sizce mantıklımı, olurmu ? Uzaktaki depoda elektriğin olduğunu kabul ediyorum. Oraya titreşime ayarlanmış cep telefonunu koysak ve birde harekete duyarlı sensör ve impuls röle (Darbe akım şalteri) koysak; cep telefonunun şarjı için ise bir zaman saati koysak ve cep telefonu arandığında titreyecek, bu titreşimi algılayan hareket sensörü impuls röleyi tetikleyecek impuls röle de kurduğumuz kontaktöre veya başka düzeneğe enerji verecek. Sistem durdurulmak istendiğinde tekrar cep telefonu aranacak ve yine hareketi algılayan hareket sensörü impuls röleyi tekrar tetikleyecek ve bu kez sistem duracak. Bu şekilde olurmu ? Hani elektronik sistemler var bunu biliyorum sadece fikir yürütmek için söylüyorum. Ancak çekincelerim de var; acaba hareket sensörü en hassas şekilde ayarlansa bile cep telefonunun titreşimini algılarmı, impuls röleyi tetiklermi ? Bir başka sorun ise, cep telefonu başkaları tarafindan aranırsa yine sistem çalışacak, başkalarının aramasının önüne geçilebilirmi ? Kıymetli fikirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Son düzenleme:
http://urun.gittigidiyor.com/bilgis...oC0VPw_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
Şöyle bir ürün de var.
Benimde bu konuda şöyle bir fikrim var sizce mantıklımı, olurmu ? Uzaktaki depoda elektriğin olduğunu kabul ediyorum. Oraya titreşime ayarlanmış cep telefonunu koysak ve birde harekete duyarlı sensör ve impuls röle (Darbe akım şalteri) koysak; cep telefonunun şarjı için ise bir zaman saati koysak ve cep telefonu arandığında titreyecek, bu titreşimi algılayan hareket sensörü impuls röleyi tetikleyecek impuls röle de kurduğumuz kontaktöre veya başka düzeneğe enerji verecek. Sistem durdurulmak istendiğinde tekrar cep telefonu aranacak ve yine hareketi algılayan hareket sensörü impuls röleyi tekrar tetikleyecek ve bu kez sistem duracak. Bu şekilde olurmu ? Hani elektronik sistemler var bunu biliyorum sadece fikir yürütmek için söylüyorum. Ancak çekincelerim de var; acaba hareket sensörü en hassas şekilde ayarlansa bile cep telefonunun titreşimini algılarmı, impuls röleyi tetiklermi ? Bir başka sorun ise, cep telefonu başkaları tarafindan aranırsa yine sistem çalışacak, başkalarının aramasının önüne geçilebilirmi ? Kıymetli fikirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla.
Bıyıklarına kurban üstad :) Güzel fikir bence :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mavi.elektrik.06 fikriniz güzel ancak şöyle bir durumla karşılaşabilirsiniz. Halihazırda motor çalışıyormu çalışmıyormu . Siz motoru çalıştırdınız ve çalıştırdığınızı unuttunuz varsayalım. Tekrar aradığınızda motor duracaktır.

Selam angarali ustam fikir güzel ama parlak değil masraf çok 2.enstrüman fazla 3.sağlıklı olmaz

Dtmf kontrolü kartlar satılıyor satış sitelerinde görmüştüm ideal bir telefon bagliyorsun arkana bakma bu işi yapan biliyorum

Celalettin diker diker elektronik afyon

Ve bu sitede yazar @tekin126 bey var oda yapıyordu bu kablosuz isleri

Bende yapıyordum zamanım fazla yok ilgilenemiyorum.

Telefon çaldığında kendi kendine cevap verse ve ünite devreye girmesi anında bir buzer çalsa çalışma ve durma birbirlerinden ayırılabilir . Pefff çok hayali oldu .

Telefon çaldığında kendi kendine cevap verse ve ünite devreye girmesi anında bir buzer çalsa çalışma ve durma birbirlerinden ayırılabilir . Pefff çok hayali oldu .

Güzel fikir. Bak beyin fırtınası yapıyoruz. Bazı telefonların otomatik cevaplama, otomatik açılma ayarı var. Telefon açılınca motorun sesi dinlenebilir veya zil gibi sesli bi uyarı yapılabilir. (Ben bu impuls röleye hayranım ya, bence büyük bi buluş.)

En büyük sorun rölenin aç kapa yapıp yapmadığından emin olamamanız. Su pompasını uzaktan çalıştırmak için birçok noktayı kontrol eden sistem lazım. En basitinden kuyudaki su seviyesi, pompa emiş hattında hava olup olmadığı mutlaka kontrol edilmeli diye düşünüyorum.

Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri