asenkron bir motoru yıldız üçgen olarak 0.1.2 konumlu anahtarla çalıştırmak

mrb Arkadaşlar bennim uzaktan kumanda[ verici-alıcı FM ]devresiyle alakalı bi sorum olacak:

Benim yapmak istedigim devre verici devresinde örnegin: potansiyel mtr ile alıcı devresine bagladıgım dc fan motorunu 12-6 volt arasında motor devrini artırıp azaltaca bilecegim bi devre yapmak istiyorum ve transistrlerle kademeli oluyo (yani sınırlı kontrol oluyo) bunu istemiyorum 12-6 arası mesela 6,6.1, 6.2, 6.3 ... 11.9, 12volt vs buşekilde motora gerilim uygulayarak fan devrini ayarlamak ve kontrol etmek istiyorum ayrıca dc servo motoruda kullanmak istiyorum (mesela fan kapagını açıp kapama için )ama bi türlü yapamadım ,elektronik bilgim okadar iyi degil yardım ederseniz çok svnirim. herkese iyi çalışmalar...

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
mrb Arkadaşlar bennim uzaktan kumanda[ verici-alıcı FM ]devresiyle alakalı bi sorum olacak:

Benim yapmak istedigim devre verici devresinde örnegin: potansiyel mtr ile alıcı devresine bagladıgım dc fan motorunu 12-6 volt arasında motor devrini artırıp azaltaca bilecegim bi devre yapmak istiyorum ve transistrlerle kademeli oluyo (yani sınırlı kontrol oluyo) bunu istemiyorum 12-6 arası mesela 6,6.1, 6.2, 6.3 ... 11.9, 12volt vs buşekilde motora gerilim uygulayarak fan devrini ayarlamak ve kontrol etmek istiyorum ayrıca dc servo motoruda kullanmak istiyorum (mesela fan kapagını açıp kapama için )ama bi türlü yapamadım ,elektronik bilgim okadar iyi degil yardım ederseniz çok svnirim. herkese iyi çalışmalar...
Çok basit sigortadan gelen gazı acil stop butonuna gir acil stop butonundan çık. Motor termiğinin 95 e gir 97 köprüle motor termiğinin 96 sından. Çık stop butonuna gir kontaktörün 13 nolu ucunu iki fazlı aç kapa pako şalterin birinci ayağına gir çık. Kontaktörün a1 ucuna gir 96 dan pako şalterin ikinci ayağına gir ordan kontaktörün a 1 ine gir hallocaktır

Yanlış yazdım gazı değil fazı. 96 dan pako şalterin ikinci ayağına gir ordan pakodan çıkış yap ana kontaktörün a1 ne gir hallolacaktır otomatik ve manuel yıldız üçgen olarak çalışacaktır.

Son düzenleme:

halen çözemediysen sorunu güncelle, on sene geçmiş :eek:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri