asenkron bir motoru yıldız üçgen olarak 0.1.2 konumlu anahtarla çalıştırmak

fenomen35

Üye
arkadaşlar asenkron bir motoru yıldız üçgen olarak 0.1.2 konumlu anahtarla çalıştırmak istiyorum 1 konumda manuel 2. konumda ise otomatik olarak zaman rölesi ile çalıştırmak istiyorum bu konuda bana yardım edermisiniz teşekkürler.....:confused:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1. konuma aldın manual diyorsun ve motor yıldızda yol aldıı...sen bunu manual de ücgene nasıl geçirecen... 2 . konuma alsan zaman rolesi girecekk devreye...başka bi secenek... o zaman senin motor manualde sadece yıldız çalışacakk oda 1. konumda !!

bir motoru yıldız üçgen çalıştıracaksan ya y ü şalterle yada y ü kumanda devresi yapacan.
kumanda ile yapacaksan mecburen zaman rölesi kullanacaksın.
senin problemini ben anlayamadım,daha net doğru açıklarsan yardımcı olayım
kolay gele

calıstırabılırsın arkadasım bunun ıcın ekstra malzemeye gereksımın duyulur
2ad 102 mandal buton kullanmalısın

arkadaşlar kademe 1 de motor yıldız dan üçgene geçişi sağlayacak çalışacak start stop verilebilecek çalışır haldeki motoru 0 konumuna aldığımda otomatikman stop olacak ama 2. kademeye aldığımda ise motor 5 dakika sonra otomatik olarak tekrar start alacak ve bu işlemde de motor yıldızdan üçgene geçiş verece onun için çift zaman rölesi gerekiyo bana birisi yıldız üçgen için ikincisi ise otomatik geçiş için

arkadaşlar kademe 1 de motor yıldız dan üçgene geçişi sağlayacak çalışacak start stop verilebilecek çalışır haldeki motoru 0 konumuna aldığımda otomatikman stop olacak ama 2. kademeye aldığımda ise motor 5 dakika sonra otomatik olarak tekrar start alacak ve bu işlemde de motor yıldızdan üçgene geçiş verece onun için çift zaman rölesi gerekiyo bana birisi yıldız üçgen için ikincisi ise otomatik geçiş için

arkadaşım ne yapmak istediğini bir anlasam yardım edecem ama , öyle bir anlatamamışsınki
ne yapmak istediğini kafanda net yorumla da yardımcı olalım

normal yıldız-üçgen devreni kur, kumanda fazını 1-0-2 pako şalterin ortak ucuna gir,
1 ucundan stop beslemesini yap,2 ucundan zaman rölesine(ikinci röleye 5 dk ayarlı)
besleme yap,zaman rölesinin(ikinci röle 5 dk ayarlı) kontağını kullanarak m kontaktörünü çalıştır......

sistem arkadaşım abicim süppersin teşekkür ederim oldu

0.1.2 pako olmadığından başına çift yollu buton koydum tekrar teşekkürler arkadaşım çok yardımcı oldun.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri