Pako şalter ile yıldız üçgen

Merhaba kolay gelsin arkadaşlar pako şalter ile bir asenkron motora yıldız üçgen yol vermek istiyorum fakat daha önce pako hiç kullanmadım yardımcı olurmusunuz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Malzemeciden, motor gücüne uygun amperde yıldız/üçgen pako şalter al, <içinden çıkan baglantı şemasına göre baglantıları yap. Motor akımına uygun sigortayıda, şalterden önce bagla, bitti..

Merhaba kolay gelsin arkadaşlar pako şalter ile bir asenkron motora yıldız üçgen yol vermek istiyorum fakat daha önce pako hiç kullanmadım yardımcı olurmusunuz
Çok eski ve güvenilmez bir yöntem. Kesinlikle tavsiye etmiyorum . Hatta uyduruk diyeceğim kusura bakmayın.

Pako ile yıldız üçgen yapmakmı eski hacım
Motora giden elektriği el ile yaylı bir anahtar yardımı ile kesip tekrar vermek teknolojinin, imkanların ve mühendisliğin kıt olduğu zamanlarda belki makbul bir uygulama idi . Ama şimdi yıldız üçgen uygulamanın otomasyon ile yapılan kısmı bile demode kaldı bir sürü dezavantajı yüzünden . Kalkıp bu nokta da otomasyonu bile olmayan yıldız üçgen sistem ilkelliğin en dibi desek abartmış olmayız .

Motora giden elektriği el ile yaylı bir anahtar yardımı ile kesip tekrar vermek teknolojinin, imkanların ve mühendisliğin kıt olduğu zamanlarda belki makbul bir uygulama idi . Ama şimdi yıldız üçgen uygulamanın otomasyon ile yapılan kısmı bile demode kaldı bir sürü dezavantajı yüzünden . Kalkıp bu nokta da otomasyonu bile olmayan yıldız üçgen sistem ilkelliğin en dibi desek abartmış olmayız .
Bende farkındayım fakat daha önce yapmadım karşıma çok kez çıktı meraktan sordum ben soft starter yada sürücü ile yol veriyorum onlarda yoksa kumanda devresi ile ama onu merak ettim sadece hacım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri