Aselsan Mühendislerinin Ölümleri

İran'ın nükleer programını yavaşlatmak için iranlı atom fizikçilerini öldüren kim ise, Türkiye'nin teknolojik bağımsızlığını elde etmesini yavaşlatmak için o mühendisleri öldüren aynıdır.
Bunların sapkın bir ideolojileri var.
https://arifyagyudan.blogspot.com.tr/2016/09/matrix-ve-siyonizm.html

İran'ın nükleer programını yavaşlatmak için iranlı atom fizikçilerini öldüren kim ise, Türkiye'nin teknolojik bağımsızlığını elde etmesini yavaşlatmak için o mühendisleri öldüren aynıdır.

Tetiği çekeni bulmak çok zor olabilir, hatta belki de bulunamayacak, ama o emri verenin hangi güçler olduğunu artık hepimizin net bir şekilde bilmesi lazım.

Amerika ve İsrail yaradan Mevlam bu 2 ülkeyi yerle bir etse.....
bu arada 3 gün önce bende aselsana iş başvurusunda bulundum hassas optik fabrikasına nasıl bir ortam nasıl bir yer çok merak ediyorum....

Bu ve bunun gibi abd ordusunun sponsor olduğu filmlerde hep şu ana tema görülür zaten:

Çok güçlü, her yerde gözü kulağı olan, başedilemez bir devlet otoritesi. İdealist genç beyinlere aşılanan mesaj "bizimle uğraşmak beyhude, denemeyin bile".

Bakınız, "Enemy of the State" Will Smith. Uydular, güvenlik kameraları ve minyatür dinleme cihazları ile Will abimiz gerçek zamanlı olarak takip ediliyor, buna isteyerek veya yanlışlıkla engel olan herkes acımasızca öldürülüyor.

"Bourne Ultimatum" Matt Damon. CIA bütün ülkelerde, aynen FBI ın abd de faaliyet gösterdiği kadar rahat faaliyette bulunuyor, bütün telefonları dinliyor, bütün güvenlik kameralarına erişiyor ve açıkça o ülkenin polislerini aşağılıyor.

"Avatar". Asker aktörler, daha önce Nijerya'da, Venezuela'da, İran'da görev yaptıklarını söylüyor. Böylece bu ülkelere korku salmaya çalışıyor.

Cpu ,Mcu, mosfet ,transistör uçak motoru üretsek amerika gelip engel olacak öyle mi ???????

İyi de bunların hiçbirisi sır değil ki, Nasıl yapılacağı goggle girin bi bakın uçak jet motoru diye yazın
en ince ayrıntısına kadar anlatıyor mesela mosfet , cmos , cpu en ince ayrıntısına kadar googleda var.
Helikopter yazın bakın her ayrıntısı var ,Adamlar icat edeli nerdeyse seksen sene oluyor patent hakkı bile bitti .

TRT de belgesel vardı adamlar karadelikleri labaratuvarda yapmaya çalışıyorlardı, projenin başında
adbulkareeem isimli pakistanlı yada hindistanlı adam kimse bu adamı öldürmüyor adamlar milyardolarlık projeler veriyor , nodel fizik ödülünü higgz bozonu ile ilgili pakistanlı bir adamla ortak aldılar.

Yani yetenekli adamlar sadece Türkiye gibi geri kalmış ülkelerde telef edilir.

Aselsandaki adamlar şifreli telsiz yapmışlar sifresini kimseye vermesin diye geri zekalı bir komutan tarafından öldürülümüşlerdir olay bu şişirildikçe şişiriliyor.

Şabanın filmindeki gibi biri diyor on kişiyi dövdü diğer anlayor 100 kişiyi tek eliyle dövdü, oysaki kimseyi dövmedi. Şimdi bu adamlar ne yapmışta ABD geliyor bu adamları öldürüyor. Adamlar yapalı yüz sene oluyor.

Gerçekten buna inanıyormusunuz ?

Gerçekten buna inanıyormusunuz ?
Evet tabi inanıyoruz. Abd nin bunu itiraf etmesinide beklemiyoruz.
Türkiyede teknik personel sorunu yok . Rahmetli erbakanın siyasete giriş sebebi tıkanıklığın siyasette olduğunu görmesidir.
http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=1941
Elbette dış güçler ülkemizde sanayileşmeyi engellemek istiyorlar. Bunuda ülkedeki medya siyaset vb. araçları kullanarak yapıyorlar.
Onlarca sene önce kurulmuş motor, uçak fabrikasını kapatmak akıl işimidir.
Şimdi yana yana altaya motor arıyoruz.
Bir ülkede bazı şeyleri zararına olsada kısıtlı miktarda olsada üreteceksiniz. ilaç, elektronik, makine gibi. Bunlar lojistik öneme sahip sektörlerdir.

Cpu ,Mcu, mosfet ,transistör uçak motoru üretsek amerika gelip engel olacak öyle mi ???????

İyi de bunların hiçbirisi sır değil ki, Nasıl yapılacağı goggle girin bi bakın uçak jet motoru diye yazın
en ince ayrıntısına kadar anlatıyor mesela mosfet , cmos , cpu en ince ayrıntısına kadar googleda var.
Helikopter yazın bakın her ayrıntısı var ,Adamlar icat edeli nerdeyse seksen sene oluyor patent hakkı bile bitti .

Yani buna nasıl bir yorum getireceğimi bilemiyorum. Öyle bir anlattınız ki, sanki elimizde çakı, gidip ormandan çatallı dal bulacağız ve sapan yapacağız :D Bu kadar basite indirgemeyin bu teknolojileri.

Demekki biz şimdiye kadar google'a girip aratma zahmetini göstermediğimiz için batı ülkelerinden geri kalmışız, yazıklar olsun bize. Size göre teknolojileri yapan firmalar bütün bilgileri internete koymuş, herkes yararlansın, dünya daha iyi bir yer olsun diye. Hatta amerika atom bombasını yaparken patentini almış, 25 seneliğine atom bombasını kendi üretme hakkını elde etmiş. Şimdi patent dolmuş, artık herkes google'da "do it yourself atomic bomb" diye aratınca patenti bulacak ve atom bombası yapabilecek. Neyse, bu konuda sizinle tartışacak değilim, olaya bakış açılarımız taban tabana zıt.

Ama şunu görmemiz lazım, Türkiye NATO üyesi olmasına rağmen, şu anda ülkemize yönelen en büyük dış tehdit NATO'nun kendisidir. Ama bunu anlamak için "duman tüten bir tabanca" kadar net bir delil arıyorsanız, malesef o kadar net bir delil yok. Sadece sağda solda ufak ipucları var ve bunları birleştirdikçe bu sonuca ulaşıyorsunuz.

Evet tabi inanıyoruz. Abd nin bunu itiraf etmesinide beklemiyoruz.
Türkiyede teknik personel sorunu yok . Rahmetli erbakanın siyasete giriş sebebi tıkanıklığın siyasette olduğunu görmesidir.
http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=1941
Elbette dış güçler ülkemizde sanayileşmeyi engellemek istiyorlar. Bunuda ülkedeki medya siyaset vb. araçları kullanarak yapıyorlar.
Onlarca sene önce kurulmuş motor, uçak fabrikasını kapatmak akıl işimidir.
Şimdi yana yana altaya motor arıyoruz.
Bir ülkede bazı şeyleri zararına olsada kısıtlı miktarda olsada üreteceksiniz. ilaç, elektronik, makine gibi. Bunlar lojistik öneme sahip sektörlerdir.

rahmetli Erbakan hoca çok zeki kafası çalışan biriymiş adam İTÜ yü 3.5 senede 3,96 ortalama ile bitirmiş hala rekor kendisindedir zamanında devrim arabasını yapan ekipte kendisi de varmış.. mekanı cennet olsun....

@devreci_ askerliğini yaptın mı bilmiyorum ama bizim silah larımızın bir çoğu abd yapımı özellikle uçaklarımız ve tanklarımızın önemli bir bölümü abd ordusunun kullanıp çöpe attiği tanklar nereden mi biliyorum M60 A3 tankında hem doldurucu hemde nişancı olarak askerliğimi yaptım.Tank ın hızı maksimum 50 km.Abraham tanklarını Abd bize satmıyor daha önce bize bir miktar leopar tankı satan almanya da bize leopar ın yeni modellerini satmıyor.2000 Lİ yıllarda M60 A3 tankları için modernizasyon ihalesi açıldı ve ihaleyi Fransa kazandı fakat bize bu tankları ABD sattığı için ihaleyi veto etti ve bu işi İsrail firmasının yapacağını söylediği için türkiye tanklarını hemde fransa firmasından daha fazla ücret ödeyerek israil e yaptırdı madem bu kadar kolaydı yapsaydık modernizasyonu ama o kadar kolay değil bundan yıllar önce öldürülen aselsan mühendisinin bulduğu şey:israil bizim uçaklara bir yazılım yüklemiş ve bu yazılımla israil uçakları düşman olarak görülmüyor bunu bulup değiştiren mühendis intihar etmiş sence intihar etmiş midir?

@devreci_ askerliğini yaptın mı bilmiyorum ama bizim silah larımızın bir çoğu abd yapımı özellikle uçaklarımız ve tanklarımızın önemli bir bölümü abd ordusunun kullanıp çöpe attiği tanklar nereden mi biliyorum M60 A3 tankında hem doldurucu hemde nişancı olarak askerliğimi yaptım.Tank ın hızı maksimum 50 km.Abraham tanklarını Abd bize satmıyor daha önce bize bir miktar leopar tankı satan almanya da bize leopar ın yeni modellerini satmıyor.2000 Lİ yıllarda M60 A3 tankları için modernizasyon ihalesi açıldı ve ihaleyi Fransa kazandı fakat bize bu tankları ABD sattığı için ihaleyi veto etti ve bu işi İsrail firmasının yapacağını söylediği için türkiye tanklarını hemde fransa firmasından daha fazla ücret ödeyerek israil e yaptırdı madem bu kadar kolaydı yapsaydık modernizasyonu ama o kadar kolay değil bundan yıllar önce öldürülen aselsan mühendisinin bulduğu şey:israil bizim uçaklara bir yazılım yüklemiş ve bu yazılımla israil uçakları düşman olarak görülmüyor bunu bulup değiştiren mühendis intihar etmiş sence intihar etmiş midir?

aynen katılıyorum bu sistemin adı key escrow sistem...

hatta şu videoyuyu izleyin..

91 yılında Adana'da askerlik yaptım. Körfez savaşı başlayınca bize gaz maskesi dağıttılar. Bana verilen maskenin askı kayışında daha önce kullanan abd askerinin adı yazılıydı. John, mike gibi birşey. Artık 2. Dünya savaşından mı kalmış kore savaşından mı. Bunu bile yapamıyorduk. Utanç verici.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri