Arzum hipermix mutfak blander sorunu

prose

Üye
iyi günler
arzum hipermix mutfak blanderı aldım 6 ay önce..(almaz olaydım :(((( birkaç kez tavuk etlerini dısarıdaki yavru kediye vermek için blenderı kullandım...yani tavuk etlerini püre yapmak istedim...2-3 yapıştan sonra blenderın bıçak kısmından cızırtı ve demir sürtme şeklinde sesler gelmeye başladı ve çalışırken baktım kafa dönmüyor...parçayı söktüm...durum resimlerdeki gibi..yetkili servise götürdüm...kullanıcı hatası deyip blender dişli kavrama parçasını 35 tl ye değiştirdiler..ama dönen bıçak kısmında bişey yok dediler.....eve geldim..ilk çatıştırmada yine aynı ses çıktı bıçak kısmından ve sonu güüüüm... yine aynı...dişli parçası yine yedi:((( bu bıçak kısmındaki arıza zannedersem yuvasındaki boşluktan oluyor..dişli başını internetten buldum..alacam...
1) bıçaklı blender kafasındaki bu arızayı nasıl çözerim ( artık yetkili servise gitmicem. zaten kullanıcı hatası deyip bir de üstüne para alacaklar)
2) mil ucundaki bıçak kısmı işaretli yerden milden ayrılıyor mu bu modellerde?değilse bu sorunu nasıl çözerim..

HgqZCs.jpg

ayLWDa.jpg

k4fJ01.jpg

qM8ASL.jpg

Segmanı çıkmış, takması epey zor. Ayak bölümü 60 küsür liralarda bulunuyor bunun maliyeti ve plastik uç masraflarıyla yenisinin fiyatını bir karşılaştırın. Cihazı açmışsınız sanırım, bir kaç sene kullanmışsınız ömür - hizmet beklentinizi gözden geçirin.

Segmanı çıkmış, takması epey zor. Ayak bölümü 60 küsür liralarda bulunuyor bunun maliyeti ve plastik uç masraflarıyla yenisinin fiyatını bir karşılaştırın. Cihazı açmışsınız sanırım, bir kaç sene kullanmışsınız ömür - hizmet beklentinizi gözden geçirin.
hocam
daha alalı 6 ay oldu....ama toplasan 20 kere anca çalıştı...ama bu kadar dandik çıkacağını tahmin etmemiştim..
kısaca segmanın nasıl takılabileceğini anlatır mısınız?

Kısaca ... Uzun mil ucunda hilal şeklinde parça olmalı, hazır ürün yok kendiniz yapacaksınız. İşaretlediğiniz yerin üzerindeki parça oraya oturacak, fakat üzerindeki beyaz parça benim sorunumda yoktu. Sizi daha çok uğraştırır muhttemelen.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri