Arzum blender boşa dönüyor

Hocam senin sorunun tam olarak kaplindenmi değilmi diye emin değildim ondan. :)

Slm [MENTION=183434]veysel28[/MENTION] Ustam. Parçayı değiştirdim düzeldi. Yardımın için teşekkür ederim.

Hocam benımde arzum blenderda aynı sorun var. ucundaki beyaz çeviren parça erimiş.parçayı internette bulamadım yardımcı olabılırmısın ?

Hocam benımde arzum blenderda aynı sorun var. ucundaki beyaz çeviren parça erimiş.parçayı internette bulamadım yardımcı olabılırmısın ?
Mesajı geç gördüm kusura bakma. Serviste bulursun parçayı. 10 TL'ye aldım. Blendırı sök o parçanın üzerine yağ döküp pense yardımıyla kendine doğru çek. Biraz zor ama çıkar. Takması daha kolay.

Mesajı geç gördüm kusura bakma. Serviste bulursun parçayı. 10 TL'ye aldım. Blendırı sök o parçanın üzerine yağ döküp pense yardımıyla kendine doğru çek. Biraz zor ama çıkar. Takması daha kolay.

Peki tekrar taktığımda o parçanın içine yapıştırıcı falan dökmelimiyim.Bu seferde demir çubuk boşa dönmesin ?

Metal ucun temiz olmasına bakın parça sıkıca geçecektir yapıştırırcı kullanmana gerek yok Sn. Öğretmenin "yağ dökün" sözüne anlam veremedim.

Metal ucun temiz olmasına bakın parça sıkıca geçecektir yapıştırırcı kullanmana gerek yok Sn. Öğretmenin "yağ dökün" sözüne anlam veremedim.

Merhaba Bülent Ustam. Yağ dökmemizin amacı kolay çıkması için. Ben öyle yaptım çıkardım. Yağ dökmesen de çıkar ama öyle daha kolay oldu.:eek:

Benimde başıma benzer bir sorun gelmişti, komşumun sinbo marka blendırında aynı sorun vardı. Bu ucuz blendırların motor dönüşünü aktaran pic dişli'leri adi plastikten oluyor ve kısa zamanda kırılıyor. Piyasada arayp bulamamıştım en son aynı diş adımında ama iki katı uzunluğunda bir teyp'e ait pic dişli bulup ortadan ikiye bölerek kullanmıştım. İşe yaramıştı.
Örnek bir pic dişli;
picdişli.jpg

Benimde başıma benzer bir sorun gelmişti, komşumun sinbo marka blendırında aynı sorun vardı. Bu ucuz blendırların motor dönüşünü aktaran pic dişli'leri adi plastikten oluyor ve kısa zamanda kırılıyor. Piyasada arayp bulamamıştım en son aynı diş adımında ama iki katı uzunluğunda bir teyp'e ait pic dişli bulup ortadan ikiye bölerek kullanmıştım. İşe yaramıştı.
Örnek bir pic dişli;
Ekli dosyayı görüntüle 15669

Helal olsun ustam. Kurtarmışsın canavarı.:)

Selamlar ürününüzün kavrama dişlisi arızalı yanlı bir sorun daha olabilir blendır parçalayıcı kısmındada sorun olabilir o nedenlede kavramayı bozmuş olabilir.
önerim konusunda uzman bir servise gitmeniz. çok maliyetli birşey olmadığı için vaktinizi ve emeğinizi boşa harcamayın derim ankara da 10 tl orjinal yedek parçası ve takması

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri