arkadaşlar acil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşalar aynı plastik kanal içerisinden bir adet 4*10 (380V) + 220V + digital kabloları taşımam problem yaratırmı yani digital kablolar yanındaki besleme kablolarından dolayı etkileşim v.b. problem yaratırmı.380 V olan asansör motor besleme kablosu 220 volt olan asansör kapısı besleme kablosu digitaller is butonların kabloları.cevabı acil bekliyorum.şimdiden teşekkürler

Güç kabloları genel olarak haberleşme kabloları ve analog sinyal kablolarının yanında taşınırsa sorun çıkartır. Digital sinyal kabloları için bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum ama kumanda voltajınız çok düşük ise ve mesafe uzun ise sorun çıkarabilir. Şüphede kalırsanız digital kabloları ekranlı çekip uçlarından topraklayabilirisniz.

ilk olarak hızınız için çok teşekkür ederim.bu yaxzmış oldugunuz Şüphede kalırsanız digital kabloları ekranlı çekip uçlarından topraklayabilirisniz. açıklayabilirmisiniz

Şüphede kalırsanız yanlış bir kelime oldu sanırım onu "kesin çözüm olarak" diye değiştirelim.

;D değiştirelim işte o kesin çözümün naısl yapılacağını biraz anlatabilirseniz sevinirim.

digital kabloları ekranlı çekip uçlarından topraklayabilirisiniz ????

merhaba sayın picprogrammer arkadaş  ekranlı demek bi nevi tv kablosuna benzer yani bi örnek vermek gerekirse 8*1ttr kablo duşun ama 8kabloyu bırden orten bakır veya alimunyum bir örgü var işte toprağa bağlanam gereken uc ta bu dışta örgülü olan kısım bunu topraklaman sinyal taşıyacagın zayıf akım ın guc kablolarının manyetik alandan ektilenmemesine kesin bi cözum saglar  bu adresten incele istersen detaylı acıklamalar var  http://www.santral.com.tr/Santral.Net/pdf_B/Prysmian/_TeknikBilgi/PTB002.pdf umarım işine yarar

kardeş sen çek çünkü bende aynısını yapmıştım hiç bir sorunda çıkarmadı. ayrıca ekranlı kablo kullanmanada gerek yok DT kablolarıylada yapabilirsin DT8,DT9,DT10 vb ve yıllardırda yapıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri