Ark ocak trafosu bakımı

merhabalar ark ocak trafomuza Bakım yaptırmak istiyoruz bu konuda çalışan firma biliyormusunuz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Trafo bakımını,genelde,çalışan per-
sonelin kendisi yapar.Neden böyle
bir ihtiyaç hissettiniz ?

Trafo bakımını,genelde,çalışan per-
sonelin kendisi yapar.Neden böyle
bir ihtiyaç hissettiniz ?
Sami bey genelde çalışan personelin trafolarda etkinliği pek yoktur, anca bağlantı noktaları kablo başlıklarına gözle görülen herhangi bir sıkıntılı durum var mı onları kontrol edebilir diye düşünüyorum. E zaman periyodiklere bağlandığı zaman izolasyon testleri, yağ testleri gibi .. Bunları yapan firmalar hepsini genel olarak ta kontrol ediyor. Yanlış mı düşünüyorum ben böyle bir bakımdan bahsettiğini anladım yazan arkadaşın.

Çalıştığım yerlerdeki 80-90 trafonun
bakımlarını ( yağ test dahil ) ,röle testlerini hep kendimiz yaptık.Bu konuları,başkasına bırakılacak konu
olarak görmüyor ve inanmıyorum.
Trafo sayıs 5 ten az ise,yağ ve röle
testleri,güvenilir bir firmaya yaptırı-
labilir.Bakım ve temizlik,personel
tarafından ( mutlaka ).

Çalıştığım yerlerdeki 80-90 trafonun
bakımlarını ( yağ test dahil ) ,röle testlerini hep kendimiz yaptık.Bu konuları,başkasına bırakılacak konu
olarak görmüyor ve inanmıyorum.
Trafo sayıs 5 ten az ise,yağ ve röle
testleri,güvenilir bir firmaya yaptırı-
labilir.Bakım ve temizlik,personel
tarafından ( mutlaka ).
80-90 trafodan bahsediyorsanız zaten ona göre personeliniz olur, aksi takdirde her bakımda 2 trafo parasını vermiş olursunuz :) ben genel 3-5 trafosu olan bir fabrika olarak düşündüm.

3-5-10.Yağ test ve röle dışındaki ba-
kım ( 1 kişi bile olsa ) kurum çalışa-
nına aittir.Hepsini aynı günde yapma şartı yok.80-90 lafı,aynı yer
için değil.

Son düzenleme:
merhabalar ark ocak trafomuza bakım yaptırmak istiyoruz bu konuda çalışan firma biliyormusunuz
işletmenizde/ fabrikanızda teknik servis personeliniz yok mu? benim bildiğim bir bakım defteri/çizelgesi vardır ve belli aralıklarla o kontroller yapılır. eğer yok ise, o nasıl bir işletme/ fabrika.

YG İşletme sorumlusu+EKAT lı personel

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri