Merhaba Ali Usta benim indesit W83 çamaşır makinem var.1. programı normal olarak tamamlıyor(su boşaltma ve sıkma normal) ancak 2. programa geçtiği zaman program düğmesi dönmeye başlıyor.Diğer programlarda (sıkma,durulama vs.) bi sıkıntı yok.Arıza kodlarını ise anlamış değilim led lambası kimi zaman başlangıçta 2 kere normal sonrasında 3 kere hızlı bi şekilde yanıp sönüyor.Acaba arıza neden kaynaklanıyor olabilir?Saygılar...

Makinanızın motor kömürleri degişmesi gerekiyor .

ındesit w161 oçm ön yıkama ventil bobini açık devre olmuştu değiştirdim.bir süre normal çalıştıktan sonra şimdi program sürekli dönüp duruyor hiç durmuyor acaba bşka bir yerde dah arızamı var.protestata üfledim.pompa devreye giriyor.bu durumda pompa ve protestat sağlamdır herhalde.siz ustalarında görüşü lazım bekliyorum.

merhaba indesit w83 odel makine su aldıktan sonra yada dırek sıkmaya aldığımda ısık bı kac sanıye sonuyo ondan sonra arlıklarla 8 kere yanıp sonuyo f8 arızası olabılırmı ben pressosta ve resısıstansı kontrolettım saglam gozukuyo yenı parcalarlada denedım. yardımcı olursanız sevınırım.

Kartta ısıtıcıya cıkış yapan soket ,role ayaklarında fena temas yoksa role kontrol entegreniz hasarlıdır

Alfa ustam kolay gelsin
Benim sorunum makine calistirdigimizda bi saga bisola 1-2 kere dondukten sonra direk tahliyeye geciyor ve programlama dugmesi surekli donmeye basliyor. hangi programda oldugu farketmiyor. Isiklara baktigimda 2 kere ard arda yaniyor, 3 saniye duruyor sonra tekrar 2 kere ard arda yaniyor. Boyle surekli devam ediyor bu arada da tus donmeye devam ediyor.:ata kodu F2 mi diye muallakta kaldim.cunku arda arda hizli bi sekilde yandigi olmuyor. !u yuzden de sayi ney tam anlayamadim. Makineyi resetleyip basliyorum yine ayni. Makine modeli margeritta AB105 . Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Alfa ustam kolay gelsin
Benim sorunum makine calistirdigimizda bi saga bisola 1-2 kere dondukten sonra direk tahliyeye geciyor ve programlama dugmesi surekli donmeye basliyor. hangi programda oldugu farketmiyor. Isiklara baktigimda 2 kere ard arda yaniyor, 3 saniye duruyor sonra tekrar 2 kere ard arda yaniyor. Boyle surekli devam ediyor bu arada da tus donmeye devam ediyor.:ata kodu F2 mi diye muallakta kaldim.cunku arda arda hizli bi sekilde yandigi olmuyor. !u yuzden de sayi ney tam anlayamadim. Makineyi resetleyip basliyorum yine ayni. Makine modeli margeritta AB105 . Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

F02: motor bloke olmuş-tako metre kısa devre veya açık devre
motor baglantılarını konrol et !
Düşük voltaj hatası olabilir
Kart baglantı soketlerini kontrol ediniz. yanık olabilir

Motor kömürlerini söküp degiştirin

Tako genaratörünü ve motoru kontrol ediniz .

Ariston bulaşık makinası a 10 hatası veriyor anlamı nedir.
Ne yapabiliriz teşekkürler

Slm ali ustam bende bir ariston avl85 var çalişıyor bütün her seyi eksiksiz yapıyor fakat en son program bittigi zaman zaman ayarı ve kolay ütü lambası yanıyor ne yapmam lazım şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

s.a arkadaşlar ariston aqxf 109 çamaşır makinam f1 arızası veriyor yardımcı olursanız memnun olurum...teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,394
Kullanıcılar
450,279
Son üye
tesla444

Yeni konular

Geri