merhaba bende indwsit w83 çamaşır makinası var program düğmesi sürekli dönüyor
ne yapmam lazım (tamirci çağırmak haricinde :))

teşekkür ederim.

Kendiniz onarmak istiyorsanız aşagıdaki linki tıklayın ve dikkatlice okuyun ,vede testtini yaptırın sonucuna uygun yolu takip edin mutlak siz kazanacaksınız

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/6368/
benim şahsi fikrim :
Motor kömürlerinin bitmiş olmasıdır.

Ali Ustam Ariston Bulaşık makinası servis kitapçığını da paylaşabilir misiniz varsa eğer. Özellikle LL65 Model olan varsa...

Ariston AB 84 X Makinam var cihaz şikayeti çalışma ledi düğme basılı olmasına rağmen yanmıyor ve makina çalışmıyor devamlı yapmıyor çalışıtığı zaman programı sıkıntısız bitiriyor.Arasıra çalışmıyor.Düğmeyi ölçtüm değer variyor ve arıza esnasında emniyet anahtarı ledi yanıyor.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler..

bu bir arıza değil eğer makineyi üst üste açıp kapatırsanız veya çok kritik bir adımda kapatırsanız makine kendini kilitler makineyi kapatiıp fişini çekip 10dk beklerseniz sorun geçecektir

Ali usta L 61 bulaşıkmakinesi ön yıkama led'i sık sık yanıyor.Makine su almıyor.Hortumları temizledim makineyi resetledim çalışmaya başladı.suyu aldı deterjan kapağını açtı gene ön ykama ledi yanıp sönmeye başladı suyu boşalttı.Bu hata kodu ne anlama geliyo aydınlatırsanız sevinirim.Teşekkürler..

Ali usta L 61 bulaşıkmakinesi ön yıkama led'i sık sık yanıyor.Makine su almıyor.Hortumları temizledim makineyi resetledim çalışmaya başladı.suyu aldı deterjan kapağını açtı gene ön ykama ledi yanıp sönmeye başladı suyu boşalttı.Bu hata kodu ne anlama geliyo aydınlatırsanız sevinirim.Teşekkürler..

Isıtma sorunu
ısı sensörü açık veya kısa devre

ali usta siz sırf beyin le mi ilgileniyorsunuz yoksa bu tip arızalar da alanınıza giriyormu.Bu arada bizim L 61 son led'e kadar normal çalışıyor tam son lede geçerken ,başa dönüp ön yıkama ledi yanıp sönmeye başlıyor bunun ısıtma sorunu olduğu hala geçerlimi kapağı açtığımda sıcaklık epey yüksek.

Selamlar ;

ilkdefa ikinci el bir çamaşır makinası aldım ve kullanmasını bilmiyorum :) ariston ab104x bir arkadaşımı çağırdım demin ama makinanın arızalı olabilecegini söyledi. Makinayı açtım 60 dereceye getirdim ayar dügmesinide 6 ya getirdim ( normal yıkama ) makina su alır gibi bir ses çıkarıyor 1 dakika sonrada ayar dügmesi sürekli dönüyor hiç durmuyor 1 sn de bir dönüyor birde ışık seri sekilde 3 defa yanıp sönyor 10 sn de bir. cevap verirseniz şimdiden teşekkür ederim.

Not şimdi baktımda 4 sn de bir led yanıp sönüyor toplam 3 defa öyle. sonra 9 - 10 sn bekliyor yine aynı

Son düzenleme:
F 03 hatası.
Ntc açık devre
kartın soketlerinde temassızlık
eeprom hatası
veya bunlardan biri

merhaba,
indesit w83t model çamaşır nakinesi kapağı kilitleyip bekliyor program başlamıyor ve suda almıyor neden olabilir.
teşekkür ederim.

merhaba,
indesit w83t model çamaşır nakinesi kapağı kilitleyip bekliyor program başlamıyor ve suda almıyor neden olabilir.
teşekkür ederim.

makinanızda iki hata birden var öncelikle kapı kilidinizi degiştirin!
sonrasında motor veya rezinstanz veya pompadan hangisi hasarlı ise tesbitini yapıp degiştirin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri