Arduinoda yardım istiyen gelebilir

@ardem, mobil data derken mobil iletişim demek istediyseniz, be öyle yapıyorum. 1GB gibi bir paket upload/gönderim için şuan için yeterli geliyor.
Aslında önerim yukarıdaki projelereydi (voltaj okuma vb)sizin proje hoşuma gitti ,cevapta size gibi oldu haklısınız ,resimde kocaman mobil modem var.

Hayır görüntüdeki besleme için powerbank. Bir tane vınn takılabilen wifi router vardı. Sıkça kopma sorunlarından dolayı sonradan ikinci el mobil modem aldım.

o mesajı yanlışlıkla bida yolladım kusura bakmayın. kodu nasıl yazacağımı bilemiyorum internetten bakıp deniyorum hata veryo her seferinde :(
Merhaba geç kaldığım için üzgünüm işim yüzünden ayda bir girebiliyorum foruma blink kullanabilirsiniz 5 volt trafoyu doğrultup analog inputa verip okuma yapabilirsiniz ustam zaten trafo kısmını anlatmış blink den analog değeri okursunuz birde gsm modülü ile tamam olur günlerce olmadığı sürece 18650 pil ve voltaj yükseltici ile çalıştıra bilirsiniz

merhabalar, benim sorum şu cevaplarsanız sevinirim.

merak ettiğim konu şu bende bir tane ph sensörü var girişi de aşağıdaki resim gibi fakat bu karttan bende yok (aşağıdaki resimdeki kart). ben bu kartı alsam kendi sensörüm bu kartla çalışır mı?

yani bu kart sensöre özel mi yapılmıştır veya şöyle sorayım ben sensörümü arduino ile nasıl çalıştırabilirim (arduino kütüphanesi de yok sensörümün).

gravity-analog-ph-sensor-meter-kit-for-arduino-dfrobot-arduino-egitim-setleri-dfrobot-46498-88...jpg

Burada nasıl kullanacağı ile ilgili açıklamalar bulabilirsiniz.

Sanırım kütüphanesi de bu adresten indirilebiliyor.
hocam ben ifade edemedim kendimi kusura bakmayın acemiyim.
bu kart üzerinde bir ph sensörü ile satılıyor. ben diyelim ki bu kartı aldım ve üzerindeki ph sensörünü değil de başka bir marka ph sensörünü bu karta taktım. kendi sensörüm bu kart ile çalışır mı?

hocam ben ifade edemedim kendimi kusura bakmayın acemiyim.
bu kart üzerinde bir ph sensörü ile satılıyor. ben diyelim ki bu kartı aldım ve üzerindeki ph sensörünü değil de başka bir marka ph sensörünü bu karta taktım. kendi sensörüm bu kart ile çalışır mı?
1-üzerinde pH sensörü var gelen malzeme çalışacak demektir
2-elindeki sensörün uyumlu olup olmadığını denemeden bilemezsin, biz buradan hiç bilemeyiz
3-böyle sorular sorarken lütfen datasheetleri paylaşınız ki sağlıklı yorumlar yapabilelim.

Merhabalar forumda yeniyim.
Önceki mesajlarda bahsedilen profesyonel güvenlik sistemleri için olan mobil data dan kasıt nedir? Şu anda NodeMcu (esp8266 taşıyıcı kartı) ile bir güvenlik sistemi kurmaya çalışıyorum. Açıklayan olursa sevinirim.
Bir de Mqtt ile haberleştirme yapıyorum bir uygulama vasıtasıyla bildirim veriyor. SMS ya da e mail yoluyla bildirim göndermeyi araştırdım ancak bulamadım bu konuda yol gösterebilecek biri varsa memnun olurum.

1-üzerinde pH sensörü var gelen malzeme çalışacak demektir
2-elindeki sensörün uyumlu olup olmadığını denemeden bilemezsin, biz buradan hiç bilemeyiz
3-böyle sorular sorarken lütfen datasheetleri paylaşınız ki sağlıklı yorumlar yapabilelim.
Bunu üreticiye ya da satıcı firmaya sormalısınız.
Peki hocam arduino kütüphanesi sensör için mi yoksa sensörün üzerine takıldığı kart için mi yazılıyor. Ayrıca bu kartlar ne için kullanılıyor. Ben sensörü kart olmadan arduino üzerine bağlayıp çalıştıramam mı.

Sorularım biraz garip gelebilir. Çok acemi olduğumdan kaynaklı.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri